Tegoroczna edycja Lubuskich Zaduszek Jazzowych rozpoczyna drugą dekadę jazzowych spotkań. Odbędzie się w formie jazzowego koncertowego wieczoru z udziałem dwóch zespołów-

 Mike Russell &Levandek Jazz Team.

 

Koncert odbędzie się w sobotę, 09 listopada 2019 r. o godz. 19.00 w restauracji KUŹNIA SMAKU w Krośnie Odrzańskim.

 

 

UWAGA!

Bilety wstępu w cenie 35 zł (przedsprzedaż) w sklepach: Żabka (ul. Kościuszki), Żabka (ul. Poznańska)          i CAK „Zamek”. W dniu koncertu bilety w cenie 40 zł.

Mike Russell &Levandek Jazz Team (USA, PL)

 

Mike Russell urodził się w Waszyngtonie. W swojej muzyce nawiązuje do wielu muzycznych tradycji               od bluesa i jazzu do funky i soulu. Pewnie dlatego często stawia się go między  G. Bensonem a B. B. Kingiem. Od lat mieszkający w Europie artysta współpracuje z muzykami z wielu europejskich krajów w tym także z Polski. Jego formacja współtworzona z legendą polskiej perkusji jazzowej Zbigniewem Lewandowskim od lat koncertuje na wszystkich festiwalach i jazzowych klubach w naszym kraju.                    Mike Russell przeszedł do historii w latach 70 za sprawą współpracy z Andy`m Warholem w swojej jazz-rockowej grupie Walter Forest. Jest laureatem prestiżowej nagrody Grammy (za płytę Glorii Taylor Black Women). Podczas polskiej trasy koncertowej M. Russell wystąpi m.in.  w towarzystwie wrocławskiego perkusisty, Zbigniewa Lewandowskiego – zasłużonego polskiego jazzmana obecnego na jazzowej scenie od blisko półwiecza. Lewandowski nagrywał i koncertował z legendami polskiego jazzu m.in. T. Stańko,         J. P. Wróblewski, W. Karolak czy J. Żmietaną.