Po raz drugi do Krosna Odrzańskiego zawitał projekt Teatr Polska.

Jest to jedna z najważniejszych inicjatyw teatralnych ostatnich lat – od 2009 roku program umożliwia widzom z małych miasteczek dostęp do najnowszych i najciekawszych spektakli teatrów instytucjonalnych.

22 listopada 2014 r. (sobota) w Klubie Wojskowym w Krośnie Odrzańskim została wystawiona sztuka „Kazimierz i Karolina”, zrealizowana przez aktorów Lubuskiego Teatru im. Leona Kruczkowskiego w Zielonej Górze.

Bezpłatne bilety na to wydarzenie rozeszły się błyskawicznie i na sali również trudno było znaleźć wolne miejsca. Krośnieńscy miłośnicy teatru dopisali i parę minut przed godz. 18.00 otworzyły się drzwi do sali kinowej. Wszystkich powitał Dyrektor Lubuskiego Teatru – Robert Czechowski i rozpoczął się spektakl.

„Kazimierz i Karolina” to spektakl o problemach moralnych i etycznych a także rozważania na temat potęgi pieniądza. Czy wszystko jest do kupienia? Czy można kupić miłość i przyjaźń? A jeżeli można kupić to kim jest ten który sprzedaje? Takie pytania stawiali sobie tytułowy Kazimierz i Karolina, którzy spędzali wieczór i noc w Klubie Radość. Ich ekscesy, sprzeczki i awantura prowadzą do dziwnych wydarzeń. Wydarzenia te stawiają na szali ich wspólną przyszłość. Sztuka została uwspółcześniona gdyż jej twórca Ödön von Horváth napisał ją w latach 20 ubiegłego wieku. Reżyserem całości był Wojtek Klemm a rolę tytułowe zagrali Przemysław Kosiński i Hanna Klepacka.

Po spektaklu dla osób zainteresowanych zorganizowano spotkanie z Robertem Czechowskim, gdzie można było podzielić się wrażeniami ze sztuki, a także usłyszeć głębszy sens jej przesłania.

Teatr-Polska-22.11.2014-01 Teatr-Polska-22.11.2014-02 Teatr-Polska-22.11.2014-03