Centrum Artystyczno-Kulturalne “Zamek” ma wielką przyjemność zaprosić wszystkich miłośników dobrej muzyki na XIII edycję Lubuskich Zaduszek Jazzowych.

WODECKI JAZZ

Minęły cztery lata od śmierci Zbigniewa Wodeckiego, jednego z najwybitniejszych wokalistów w historii polskiej muzyki rozrywkowej, multiinstrumentalisty, tyle samo natchnionego piosenkarza, co interpretatora fraz z poetycką strofą. Cztery lata od odejścia skrzypcowego improwizatora, który nierzadko sięgał po trąbkę, gościa festiwali, lidera licznych projektów, autora znakomitych płyt.

Artyści tego formatu, kiedy odchodzą, pozostawiają po sobie pewną trudną do wypełnienia pustkę. W przypadku Wodeckiego nie jest to często przywoływany w pożegnaniach zwrot, lecz fakt. Ale artyści tacy jak Wodecki pozostawiają po sobie godziny znakomitych rejestracji wręcz kanonu polskiej sztuki. Oczywiście, skoro jest kanon, to prędzej czy później ktoś zmierzy się z legendą.

Kiedy robi to Piotr Baron, genialny jazzman i zjawiskowy saksofonista, możemy być pewni, że świadomość dzieła ikony muzyki rozrywkowej i szacunek do niego oraz do samego Wodeckiego jako człowieka nie pozwolą pójść na skróty. Na albumie „Wodecki jazz”, wydanym przez Polskie Radio, się dzieje. Popularne kompozycje Zbigniewa Wodeckiego – wszechstronne i ponadczasowe – otrzymujemy ujazzowione, jak podają wydawcy, w wersji „komercyjnie uwspółcześnionej, ale dalej pięknej muzycznie”. I tak w istocie jest. Baron i jego kompani w pewien sposób dokonali kosmetycznego zabiegu, osadzając słynne piosenki w nowych ramach, w których prym wiodą wrażliwość i improwizatorski zmysł.

Bilety wstępu w cenie 35 zł (przedsprzedaż) oraz 40 zł (w dniu koncertu) do nabycia w sklepach „Żabka” przy ul. Kościuszki i ul. Poznańskiej (były FreshMarket) oraz w Zamku Piastowskim w Krośnie Odrzańskim.