Krośnieński Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy serdecznie zaprasza mieszkańców gminy na 19. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbędzie się w niedzielę 9 stycznia 2011 r. w Krośnie Odrzańskim.

Akcji patronuje Starosta Krośnieński oraz Burmistrz Krosna Odrzańskiego.

Tegoroczna akcja poświęcona jest zakupowi sprzętu medycznego dla ratowania życia dzieci z chorobami urologicznymi i nefrologicznymi.

Ponadto, gorąco apelujemy do Państwa o przekazanie różnego rodzaju darów na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W Krośnie Odrzańskim akcja związana z WOŚP rozpocznie się już 8 stycznia 2011 r. W tym dniu w Zamku Piastowskim odbędzie się Poranek muzyczny pt. “Hej kolęda, kolęda…”, który łączyć będzie się z tegoroczną akcją WOŚP. Uczniowie z Państwowej Szkoły Muzycznej w Krośnie Odrzańskim zagrają dla dzieci z chorobami urologicznymi nefrologicznymi. Początek koncertu – godz. 11.00.

Z kolei, w niedzielę, 9 stycznia 2011 r. już od godz. 13.00 na porcie rzecznym przy Bulwarze Jana Pawła II na Krośnian będzie czekać wiele atrakcji, m.in. gry i zabawy na wolnym powietrzu, żołnierska grochówka,  ognisko połączone  z pieczeniem kiełbasek i gorącą herbatą.

Główna część 19. Finału WOŚP rozpocznie się o godz. 15.00 w Hali widowiskowo – sportowej przy ul. Pułaskiego 3. W tym czasie przewidziano występy rodzimych zespołów muzycznych, tanecznych i teatralnych, kabaretu oraz pokaz psów i sztuk walki w wykonaniu Funkcjonariuszy Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Podczas koncertu w hali ubierana będzie choinka z zabawek pluszowych przyniesionych przez dzieci.  Wszystkie pluszaki zostaną przekazane dzieciom, które przebywają w Klinice Onkologii  i Hematologii Dziecięcej we Wrocławiu.

W programie przewidziana jest także licytacja oraz loteria fantowa. Ponadto, piękniejsza część widowni będzie miała okazję skorzystać z Punktu Kosmetycznego i Fryzjerskiego.  Nie zabraknie także Kawiarenki WOŚP, gdzie będzie można napić się gorącej kawy lub herbaty i zjeść coś słodkiego.

O godz. 20.00 zostaną puszczone latające lampiony i „światełko do nieba”, które zakończą tegoroczną akcję WOŚP.

Szczegółowy program WOŚP znajduje się  poniżej w załączniku i na plakatach.

Program 19. Finału WOŚP w Krośnie Odrzańskim

Informacji także udziela: Mieczysław Maćkowiak tel. kom. 601493087; Bogusław Zaraza tel. kom. 502049929; Dariusz Czyżow – tel. kom. 691840934.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY !