Mamy niepowtarzalną okazję zaprosić Państwa na 6 LUBUSKIE ZADUSZKI JAZZOWE, podczas których wystąpi zespół JAZZ BAND BALL ORCHESTRA.

Koncert odbędzie się w piątek, 7 listopada 2014 r. o godz. 19.00 w sali koncertowej Zamku Piastowskiego w Krośnie Odrzańskim.

Bilety wstępu w cenie: 20 zł – przedsprzedaż, 25 zł – w dniu koncertu do nabycia w CAK ”Zamek” ,ul. Szkolna 1 oraz w sklepie „Żabka”, ul Poznańska 31 od dnia 07.10.2014 r.

Organizatorem 6 Lubuskich Zaduszek Jazzowych jest Zielonogórskie Stowarzyszenie Jazzowe – Green Town of Jazz oraz Media Plus.

Partnerami wydarzenia są Centrum Artystyczno – Kulturalne „ZAMEK” w Krośnie Odrzańskim, Miasto Zielona Góra, Gubiński Dom Kultury, PGE Gubin Sp. z o. o., Powiat Krośnieński oraz Zielonogórski Ośrodek Kultury.

Patronat medialny nad imprezą objęli: Radio Zachód, Gazeta Lubuska, Wiadomości Gubińskie oraz Jazz Forum.

O zespole:

photoJAZZ BAND BALL ORCHESTRA to polski zespół muzyczny wykonujący jazz tradycyjny, uważany za najstarszy polski zespół wykonujący ten gatunek muzyki. Powstał w Krakowie w listopadzie 1962 roku. Inicjatorem powstania grupy był Jan Kudyk, a w jej skład weszli studenci krakowskiej Wyższej Szkoły Muzycznej.

Jaki jest sposób na długowieczność zespołu? Jak JBBO przetrwało do dziś? Jak pogodzić sześć zupełnie różnych osobowości? Jan Kudyk, założyciel i lider, zespołu ma swoją wypróbowaną receptę: ustępliwość, kompromisowość i tolerancja. Dzięki takiemu liderowi JBBO nieprzerwanie przemierza wzdłuż i wszerz Europę i Amerykę, od jednego miejsca koncertu do drugiego.

Zespół stworzony przez grupę studentów Wyższej Szkoły Muzycznej w Krakowie po pierwszych swoich sukcesach w Polsce (między innymi zwycięstwo w pierwszym konkursie Jazz nad Odrą) rozpoczął trasy w krajach ościennych. Od końca lat 60-tych trwa do dziś eksportowa działalność w Niemczech i innych krajach Europy Zachodniej. Zespół jest tam bardziej znany niż w swoim własnym kraju.

W końcu lat 70-tych JBBO rozpoczął następny etap swojej historii. Punktem zaczepienia stał się największy w świecie (około 1000 na każdym) festiwal jazzu tradycyjnego Sacramento Jazz Jubilee. Zespół szybko stał się ulubieńcem publiczności, a grupa najbardziej zagorzałych fanów założyła Fan Club JBBO. 25 lecie działalności fetowała między innymi 80 osobowa grupa fanów amerykanskich, którzy specjalnie na tę okazję przylecieli do Polski.

JBBO trudno jest zaszufladkować, co jest ulubionym zajęciem co poniektórych krytyków. Już od dawna jest poza kategorią banjo i tuby, a mimo to na jego koncertach pojawiają się tradycyjni puryœci. Z drugiej strony niektórzy dowcipnisie rozszyfrowują skrót JBBO jako Jazz Be Bop

Orchestra
…Armstrongowska tradycja, to fundament, na którym zbudowana jest muzyczna machina JBBO. Jazz Band Ball Orchestra to Satchmowski tradycjonalizm, Lunefordowsko – Goodmenowsko – Elingtonowski Swing, szczypta Boogie, Latynowska furia echo Rhytm & Bluesa, wszystko to wymieszane, uzupełnione showem i twórczą parodią. Taka jest najkrótsza definicja muzyki JBBO, którą fani ze Wschodu i Zachodu oklaskują już piatą dekadę.

źródło: www.jbbo.pl

SKŁAD ZESPOŁU:

Jan Kudyk (trąbka, wokal),  Marek Michalak (puzon, wokal), 

Jacek Mazur (klarnet, tenor saksofon, wokal), Wojciech Groborz (fortepian), 

Teofil Lisiecki (bas), Wiesław Jamioł (perkusja).

Plakat1