9 lipca 2011 roku pod cienistym wiekowym dębem rozpocznie się uroczyste świętowanie 750 rocznicy pierwszej wzmianki o Łochowicach.

Łochowice – od wielu lat znane wszystkim krośnianom i mieszkańcom lubuskiego z jeziora i letniego wypoczynku – od sześciu lat oferują także wspaniałą zabawę na corocznych wiejskich festynach. Każdy znajdzie coś dla siebie – doskonałe jedzenie, zabawy dla dzieci, tańce pod chmurką do białego rana, przejażdżki konne, pokazy strażaków i służby granicznej i wiele innych atrakcji.

W tym roku szósty festyn będzie miał szczególny przebieg. Grupa uczniów krośnieńskiego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych (mieszkańcy Łochowic), odkryła w „Księdze uposażeń biskupstwa wrocławskiego” z XIII wieku zapis mówiący o ich rodzinnej wsi.  Młodzi ludzie swoim odkryciem podzielili się z nowym sołtysem wsi Mirosławem Szwedem, który z Radą Sołecką postanowił kolejny festyn zorganizować pod hasłem 750-lecia Łochowic. “To dobra okazja, by pokazać historię i teraźniejszość naszej wioski, która w ostatnich latach z roku na rok pięknieje i staje się atrakcyjnym miejscem nie tylko do wypoczynku, ale i stałego pobytu” – mówi sołtys.

W trakcie tegorocznego festynu gości czeka wiele atrakcji. Dla dzieci przygotowano dwugodzinny program w ramach ogólnopolskiej akcji „Postaw na rodzinę”, który poprowadzi profesjonalny wodzirej. Będą także przejażdżki konne, zabawy w dmuchanych zamkach, popisy krośnieńskiego Bractwa Rycerskiego, mini zoo. Będzie można zobaczyć wystawę dawnych maszyn rolniczych, prezentacje zdjęć współczesnych i archiwalnych, trofea myśliwskie, pokazy sprawnościowe. Zabawę umilą występy orkiestry strażackiej, zespołu Jared, do tańca grać będą Ada i Arek.

Serdecznie zapraszamy do Łochowic 9 lipca 2011 r. Impreza rozpocznie się o godzinie 14.00 na placu przy kościele i świetlicy w Łochowicach.

Na festyn zapraszają organizatorzy:  Sołtys i Rada Sołecka Łochowic, Urząd Miasta, Centrum Artystyczno – Kulturalne „Zamek” oraz Starostwo Powiatowe w Krośnie Odrzańskim.

Serdecznie zapraszamy do Łochowic!