Burmistrz Krosna Odrzańskiego Marek Cebula, Dowódca Garnizonu Krosno Odrzańskie ppłk Jarosław Szczypiorski oraz Prezes Zarządu Koła Związku Kombatantów RP i BWP w Krośnie Odrzańskim Eugeniusz Rawa zapraszają na uroczystości patriotyczne z okazji 77. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej.

Obchody rozpoczną się mszą świętą w intencji Ojczyzny w czwartek, 1 września 2016 o godzinie 17.00 w kościele pw. Św. Jadwigi Śląskiej.

Następnie pod Pomnikiem Powrotu Środkowego Nadodrza do Macierzy odczytanie zostanie apel poległych oraz nastąpi złożenie wiązanek ku czci ofiar II Wojny Światowej.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców do wzięcia udziału w uroczystościach, a instytucje do wyznaczenia delegacji do składania wiązanek i zawiązania pocztów sztandarowych. 

Ponadto, w dniu poprzedzającym rocznicę wybuchu II wojny światowej, tj. 31 sierpnia, zapraszamy do Zamku Piastowskiego na recital Jadwigi Macewicz i Alberta Bezdziczka. Tych dwoje niezwykle utalentowanych muzyków zaprezentuje piosenki z okresu wojny i lat międzywojennych we wspaniałych aranżacjach na śpiew i fortepian. Godzina koncertu: 18.00. Wstęp wolny.

zapr DL wybuch wojny (2)-1 zapr DL wybuch wojny (2)-2