Niedziela 12. czerwca zakończyła cykl imprez z okazji krośnieńskich Dni Miasta.

W tym dni na Krośnian czekało wiele atrakcji. Zamek został podzielony na dwie strefy zabaw. Na parkingu przed częścią bramną czekał na najmłodszych kolorowy świat zabaw. Można było pomalować sobie buzię, stworzyć swoją karykaturę i znaleźć wyjątkową zabawkę. Niewątpliwe największą popularnością cieszyło się miasteczko cyrkowe.  Odwiedzając je można było spróbować swoich sił w żonglerce, chodzeniu po linie i na szczudłach. Grupa cyrkowa stworzyła również nietypowy plac zabaw. Na najmłodszych czekały oryginalne gry  i zabawki wykonane z drewna i ręcznie malowane.  Ten magiczny zakątek otworzyła parada Retro Cyrkowców. Na ulicy rozbrzmiała cyrkowa muzyka i zobaczyliśmy groteskowe legendy cyrkowe, które pamiętają jeszcze nasi dziadkowie – dyrektora cyrku, kobietę z brodą, żonglera, treserkę na szczudłach.

Na dziedzińcu zamku znajdowała się scena główna. Każdy, kto przekroczył próg bramy, został powitany przez żywą statuę – piękną wysrebrzoną Panią hipnotyzującą magiczną kulą.

Jako pierwszy na zamkowej scenie wystąpił Bill Bombadil, który z każdą chwilą zaskakiwał publiczność różnorodnością swoich pomysłów. Komik balansował na desce, tańczył z dynamicznym Diabolo i bawił się pochodniami. W pokazie tym brały udział również dzieci, które pomagały Billowi w jego mrożących krew w żyłach numerach.

O 18: 00 rozpoczął się spektakl plenerowy grupy Terminus A Quo. Nowosolski teatr ujrzeliśmy w przedstawieniu pt. „Go!”. Przesłaniem widowiska było ukazanie zjawiska powszechnej komercjalizacji. Aktorzy ubrani w czarne garnitury i białe koszule robili wszystko na zawołanie gwizdka swojego szefa. Poruszając się w bezdusznym, nienaturalnym świecie, ukazywali obraz społeczeństwa zamkniętego w ramy cywilizacji.

Gwiazdą wieczoru był zespół electro punk – Skinny Patrini. Zespół ten, to wybuchowa mieszanka muzyki alternatywnej i ekscentrycznych artystów. Koncertowi towarzyszył audiowizualny performance. Występ ten był nowym przeżyciem muzycznym na krośnieńskiej scenie, a także niezwykłym spektaklem scenicznym. Dlaczego Skinny Patrini? Musimy być otwarci na każdy rodzaj muzyki i wychodzić do naszej młodzieży – mówi Marta Niemiro – Dyrektor CAK „Zamek”.

Organizatorami trzeciego dnia tegorocznego święta miasta było Centrum Artystyczno – Kulturalne „Zamek” w Krośnie Odrzańskim.

Zapraszamy  do obejrzenia fotorelacji z imprezy. Wystarczy kliknąć na załączony link:

Galeria – Imprezy 2011.