Centrum Artystyczno-Kulturalne „Zamek” w Krośnie Odrzańskim serdecznie zaprasza do oglądania najnowszej wystawy w Galerii Krużganki w Zamku Piastowskim. Tym razem w zamkowych murach prezentujemy twórczość mieszkanki Lubska Pani Haliny Skindzier. Emerytowana nauczycielka fizyki i chemii, pasjonatka sztuki. Jak sama mówi kocha fizykę i malarstwo, bo fizyka to nauka o pięknie przyrody.

Wystawa to przede wszystkim akwarele i linoryty. Akwarele delikatne, zmysłowe, przedstawiające otaczającą nas rzeczywistość. Wśród jej obrazów można znaleźć piękną sekwencję kwiatów, pejzaże, fragmenty architektury Lubska. Artystka pięknie buduje nastrój, klimat poszczególnych fragmentów świata – a to wszystko, dzięki jej otwartości na świat. Od wielu lat bierze udział w plenerach, konkursach i wyjazdach. Zwiedza miasta, muzea. Lubi przyrodę i kontakt z ludźmi.

Wystawa czynna do połowy kwietnia.

Halina Skindzier
Wykształcenie: Edukacja Artystyczna w zakresie Sztuk Plastycznych na Uniwersytecie Zielonogórskim (1997 rok) oraz Fizyka na Wyższej szkole Pedagogicznej w Zielonej Górze (1978).
Praca: spawacz acetylenowy, nauczycielka fizyki i chemii, wolontariuszka w Warsztatach Terapii Zajęciowej, instruktor grupy malarskiej „Halszki” przy Lubskim Domu Kultury i UTW w Lubsku. Dlaczego maluje: bo można malować, bo w obrazach można pokazać i ukryć uczucia, emocje i wyrazić siebie.

Prace-H.Skindzier-03.2015-07Prace-H.Skindzier-03.2015-08