W ramach kolejnej edycji Festiwalu Jadwigensis, pragniemy zaprosić Państwa na wyjątkowy koncert.

Już 4 września 2014 r. o godzinie 20.00 w Hali Sportowo-Widowiskowej z okazji otwarcia imprezy zagra dla Państwa Grupa MoCarta.

W Krośnie Odrzańskim wystąpią pomiędzy planowanym na sierpień tournée po Brazylii, a koncertami w USA.

Bilety dostępne w sprzedaży od 18.08.2014 r.  w cenie:

35 zł (grupowe pow. 10 osób)

45 zł (przedsprzedaż)

55 zł (w dniu koncertu)

Do nabycia w Centrum Artystyczno-Kulturalnym „Zamek” w Krośnie Odrzańskim, ul. Szkolna 1 oraz w sklepie „Żabka”, ul. Poznańska 31. Również w Krośnie Odrzańskim.

Bilety będą dostępne również on-line za pośrednictwem strony www.biletynakabarety.pl oraz www.biletyna.pl

od dnia 20.08.2014 r.

Organizatorem koncertu jest Gmina Krosno Odrzańskie oraz Centrum Artystyczno-Kulturalne „Zamek” w Krośnie Odrzańskim. 

Grupa MoCarta to kwartet smyczkowy o ambicjach kabaretu muzycznego. Zespół tworzy czterech absolwentów Akademii Muzycznej w Warszawie i Łodzi. Filip Jaślar, Michał Sikorski, Paweł Kowaluk i Bolek Błaszczyk. Wspólną działalność w nieco innym składzie muzycy rozpoczęli w 1995. Wtedy to z Grupą MoCarta występował tragicznie zmarły w 2000 roku wiolonczelista Artur Renion. Początkowo współpracowali z telewizją Canal + prezentując krótkie 2 – 3 minutowe żarty muzyczne. Zespół po raz pierwszy wystąpił przed publicznością na XIII Przeglądzie Kabaretów “PaKa 97”. W maju tego samego roku odbyła się premiera pierwszego programu pt. “Mozart wiecznie żywy”. Od tej pory Grupa prowadzi aktywną działalność koncertową. Grupa MoCarta wielokrotnie pojawiała się w telewizji. (TVP1, TVP2, telewizje regionalne – Łódź, Wrocław, Katowice).

Zdobyte nagrody: Grand Prix XVIII Biesiad Satyry i Humoru “Złota szpilka” 1997, II nagroda Przeglądów Kabaretów PaKa 1998 i 2000, “Pingwin z brązu” – nagroda zielonogórskiego środowiska kabaretowego, Grand Prix Festiwalu Dobrego Humoru w Trójmieście, 2002. W 1999 roku Grupa zaprezentowała swój drugi program pt. “Cztery pory roku według Grupy MoCarta”.

Grupa MoCarta to nie tylko kabaret muzyczny. Zespół występuje również z repertuarem klasycznym, a także zajmuje się muzyką rozrywkową (współpracował m.in. z takimi artystami jak Maryla Rodowicz, Natalia Kukulska, Grupa pod Budą, Marian Opania, Włodzimierz Korcz, Artur Andrus, Czerwony Tulipan, Kayah, Piasek oraz mim Ireneusz Krosny). Od tego czasu Grupa MoCarta jest często zapraszana do sal filharmonicznych w całej Polsce, a także wyjeżdża na koncerty zagraniczne (Niemcy, Szwecja, Słowacja, Litwa, Ukraina, Chiny, Japonia).

Sponsorzy:
PGE Gubin Sp. z o. o.

BGŻ S.A.

Bank Zachodni WBK II Oddział w Krośnie Odrzańskim

Bank Spółdzielczy w Krośnie Odrzańskim

Fabryka Maszyn i Urządzeń Gastronomicznych
Kromet Sp. z o.o.

Patronat medialny:

Gazeta Lubuska, www.gazetalubuska.pl

Radio Zachód, www.zachod.pl

Gazeta Tygodniowa, www.tygodniowa.pl

Gazeta Wyborcza

TVP Gorzów Wlkp., www.tvp.pl

Gorzow_Wielkopolski_zielen z sierpnia 2013 - nowe

 

Plakat_4_wrzesnia.s