Z radością informujemy, iż Centrum Artystyczno-Kulturalne “Zamek” w Krośnie Odrzańskim zostało beneficjentem prestiżowego programu Narodowego Centrum Kultury „Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne”.

Projekt CAK pod nazwą „Podziel się kulturą” został wyłoniony w drodze konkursu jako jeden z 50 w Polsce.  Program ten ma na celu diagnozę społeczności lokalnej pod kątem działań i inicjatyw kulturalnych i co za tym idzie, budowanie trwałych relacji ośrodka kultury ze społecznością,
a następnie realizację tych inicjatyw.

W ramach programu otrzymaliśmy dofinansowanie w wysokości 8000 złotych na badanie inicjatyw kulturalnych mieszkańców gminy Krosno Odrzańskie, natomiast w drugiej części zadania to Krośnianie będą mogli wydać ze środków NCK 3 do 7 tys. złotych na swoje kulturalne pomysły  – łącznie 22 000 złotych.

Prosimy śledzić naszą stronę WWW, gdyż już wkrótce podamy wiele szczegółowych informacji, a program jest świetną okazją do zrealizowania swojego kulturalnego marzenia, zarażenia swoją pasją innych, uczenia się od siebie nawzajem nowych, cennych rzeczy.

Zapraszamy wszystkich do udziału w programie!

dofinansowano