Centrum Artystyczno-Kulturalne „Zamek” w Krośnie Odrzańskim zaprasza wszystkich mieszkańców gminy Krosno Odrzańskie i turystów je odwiedzających na wielkie otwarcie 12 wystaw historycznych, pt. „Czas się zatrzymał”.

Impreza odbędzie się 8 lipca 2011r. Start o 18:00. Cofniemy się do lat najdawniejszych. Będzie można poznać całą historię miasta – od 1005r. do dziś.

Wystawy, jakie przygotowaliśmy to:


„Od grodu do zamku”

„Dwór w czasach księżnej Jadwigi”

„Co Krośnianie w domach miewali”

„Piwnica winiarska”

„Sala tortur”

„Lapidarium”

„Co na zamku znaleziono”

„Fauna Ziemi Krośnieńskiej”

„Miasta partnerskie”

„Galeria – Jedwabnik”

„Ceramika z Bolesławca”

„Nasze najnowsze nabytki”

Ponadto zaprosimy wszystkich przybyłych gości na promocję albumu z grafikami krośnieńskiej artystki – Małgorzaty Opary. Tym razem przygotowała ona teczkę z grafikami wyłącznie przedstawiającymi Zamek Piastowski. Dodatkowo będzie można kupić na pamiątkę kubek z wizerunkiem zamku.

Na zakończenie cofniemy się w muzycznym czasie. Gwiazdą wieczoru będzie zespół RETRO QUARTET. Zagrają oni przeboje z nutką jazzu, standardy, tematy filmowe polskie i światowe, dawne przeboje.

Zapowiada się wieczór pełen atrakcji. Atmosferę tego wieczoru stworzą lampy, pochodnie, gra świateł.

UWAGA jest to ostatni dzień, aby wejść na Zamek Piastowski bez biletu! Od 9 lipca br. zwiedzanie krośnieńskiego zamku będzie odpłatne. Koszt biletu: dorośli –  4 zł, bilet ulgowy – 2 zł, dzieci do lat 7 – wstęp bezpłatny.

Zapraszamy na niezwykłą podróż w czasie!