Centrum Artystyczno – Kulturalne „Zamek” w Krośnie Odrzańskim serdecznie zaprasza całe rodziny na przedwakacyjny Familijny Podwieczorek Teatralny.

Jest to ostatnie spotkanie z młodymi widzami przed letnią przerwą. Dlatego gorąco zachęcamy, aby w niedzielę, 19 czerwca o godz. 15: 00 przyjść na Zamek Piastowski. Będzie to niezwykła niedziela. Przygotowaliśmy dla naszych widzów wyjątkowe atrakcje.

O 15:00 wystąpi Krośnieński Teatr Dziecięcy „Kurtyna”, który przedstawi spektakl „Nie ma tego złego!”. Jest to przewrotna opowieść o bohaterach popularnych baśni, nie o tych dobrych, lecz właśnie o złych. Pojawiają się Zła Królowa z „Królewny Śnieżki”, Smok z „Szewczyka Dratewki”, a także Czarownica z „Jasia i Małgosi”. Okazuje się, że są oni zmęczeni graniem „czarnych charakterów”. Co się z nimi stanie? Przyjdź i zobacz!

Teatr „Kurtyna” działa od kilku miesięcy w CAK „Zamek”. Jest to grupa kilkunastu maluchów w wieku przedszkolnym i szkolnym, którymi opiekuje się Paulina Downar i Magdalena Nowak.

Po ich przedstawieniu wystąpi Studio Teatralne “GULIWER”, który zaprezentuje spektakl, pt. “W krainie Peri, czyli teatr w walizce”. Spektakl przygotowano w oparciu o dwie baśnie turkmeńskie. Opowiada dzieciom o zgubnych skutkach lenistwa.Przedstawienie grane jest w komediowej formie, zachowując jednocześnie najważniejsze przesłanie spektaklu: lenistwo nie popłaca, a z pustego to i Król nie naleje.

Spektakl “W krainie Peri, czyli teatr w walizce” to także forma interaktywnej zabawy, która rozwija wrażliwość i wyobraźnię, ucząc jak można wyczarować teatr “z niczego”. Ważna jest tylko wyobraźnia. W tej opowieści dzieci biorą czynny udział, tworząc żywą scenografie, budując sceniczne postaci i improwizując dialogi.

Po występach, dzieci z Teatru Kurtyna zapraszają wszystkich łasuchów na słodkie przyjęcie.

Gorąco zapraszamy!