Klub Sportowy „JU JITSU SATORI” oraz Centrum Artystyczno – Kulturalne “Zamek” zapraszają na międzynarodową Budo Galę, czyli „Dni Kultury Japońskiej”. Japonia zawita do Krosna aż na trzy dni – od 22 do 24 października. Cykl imprez będzie odbywał się w Hali sportowo-widowiskowej przy ul. Pułaskiego i w Klubie Garnizonowym przy ul. Poznańskiej.

Pierwszy dzień festiwalu rozpocznie prelekcja filmu Akira Kurosawy “Straż przyboczna” w Klubie Garnizonowym. Ponadto będzie można obejrzeć wystawę „Japonia w oczach dziecka” i spróbować kuchni japońskiej.

W kolejnym dniu w Hali widowiskowo – sportowej odbędzie się międzynarodowe seminarium sztuk walki, które uwieńczy ich pokaz. Następnie Zielonogórski Klub Fantastyki Ad Astra przedstawi blok imprez prezentujących kulturę Japonii. W programie przewidziane są m.in. pokaz mangi i anime, warsztaty origami, prelekcja o subkulturach japońskich, ikebana, kaligrafia oraz pokaz tradycyjnego parzenia herbaty. Nie zabraknie również malowanie makijażu kabuki i pokazu cosplay.  W niedzielę, w Hali widowiskowo – sportowej kontynuowane będzie międzynarodowe seminarium sztuk walki.

Organizatorzy zachęcają do wzięcia udziału w imprezie nie tylko miłośników kultury japońskiej, ale i wszystkich mieszkańców. Niech każdy krośnianin poczuje smak orientu.

Szczegółowe informacje i dokładny program znajduje się na plakatach oraz na stronie internetowej: www.satori-krosnoodrzanskie.pl.