Urząd Miasta w Krośnie Odrzańskim przystąpił do udziału w kampanii Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu, organizowanej w tym roku pod hasłem “Zostań Ekojeźdźcem – zaoszczędź na paliwie prawie 1000 zł rocznie!”.

Od 2002 roku Ministerstwo Środowiska między 16 a 22 września namawia Polaków do racjonalnego korzystania z samochodów osobowych. W 2012 do pomocy Ministerstwo poprosiło o pomoc EKOJEŹDŹCÓW: Anię, Stefana, Krzyśka, Wieśka i Zuzę. Każdy z nich pokazuje jak poprzez swoje zachowanie za kierownicą zredukować spalanie, oszczędzać środowisko naturalne i w dodatku oszczędzać na paliwie. W tym roku pokazujemy kierowcom, że stosując zasady ekojazdy można zaoszczędzić nawet 1000 zł rocznie. W dniach 16-22 września tysiące europejskich miast prowadzi akcje z zakresu edukacji ekologicznej mające na celu zwiększenie świadomości ekologicznej na temat racjonalnego korzystania z samochodów osobowych.

Obchody tegorocznej kampanii zaczynamy w najbliższą niedzielę 16 września 2012 r. rajdem rowerowym dla mieszkańców naszej gminy. Rejestracja od godz. 10.00 pod Urzędem Miasta w Krośnie Odrzańskim. Rajd obejmie 3 trasy: dla przedszkolaków (200m), dla klas 1-3 szkół podstawowych (300m) oraz dla całych rodzin (4,7 km). Wszyscy mogą w nim wziąć udział. Współorganizatorem tegorocznych obchodów jest Oddział Wojskowy PTTK w Krośnie Odrzańskim.

Serdecznie zapraszamy do udziału w tym rajdzie oraz w pozostałych atrakcjach planowanych w ramach obchodów ETZT.

Szczegółowe informacje do pobrania TUTAJ.