Zbliża się druga połowa sierpnia a to oznacza, że nadszedł czas na tradycyjne święto plonów w naszej gminie.

Tegoroczne Dożynki Gminne odbędą się 23 sierpnia 2014 r. (sobota) w miejscowości Stary Raduszec. Tym samym utrzymuje się tradycja podziału organizacji imprezy na miejscowości po obu stronach Odry.

Tegoroczne święto plonów będzie realizowane w ramach projektu „Zwyczaje Dożynkowe Pogranicza Polsko-Niemieckiego”. Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska (Województwo Lubuskie) – Brandenburgia 2007-2013, Fundusz Małych Projektów i Projekty Sieciowe Euroregionu „Sprewa-Nysa-Bóbr” oraz budżetu państwa.

Dożynki odbędą się na terenach boiska piłkarskiego w Starym Raduszcu. Uroczystości rozpocznie o godz. 12.00 polowa Msza Święta w podziękowaniu za tegoroczne plony. Mszę celebrował będzie ks. Proboszcz ks. Andrzej Cieślak, a oprawę muzyczną zapewni Orkiestra dęta OSP Czarnowo. Następnie odbędzie się tradycyjny korowód z wieńcami dożynkowymi przygotowanymi przez poszczególne sołectwa i ceremoniał dożynkowy oraz tradycyjne łamanie chleba przez starostów dożynek i włodarzy gminy.

Mieszkańcy którzy przybędą na imprezę na pewno nie będą narzekać na brak propozycji muzycznych. Na scenie zaprezentują się lokalne zespoły Nadodrze pod kierownictwem Mariusza Mosiejko oraz Perfectly, które prowadzi Katarzyna Kolczyńska. Miłośnicy grup śpiewaczych będą mogli wysłuchać koncertu chóru „Wrzosy” z Rzepina pod kierownictwem Alfreda Rakieja.

W ramach konkursu na NAJPIĘKNIEJSZY WIENIEC I KOSZ DOŻYNKOWY GMINY KROSNO ODRZAŃSKIE każde sołectwo z gminy będzie mogło zaprezentować przygotowane przez siebie wieńce i kosze dożynkowe. Ogłoszenie wyników konkursu oraz przyznanie nagród i wyróżnień nastąpi ok. godziny 15.45.

Ciekawą propozycję mamy również do osób, które będą chciały sprawdzić się w zmaganiach sportowych. Ośrodek Sportu i Rekreacji przygotowuje specjalny Turniej Sołectw, a strongman Grzegorz Rompalski zorganizuje zawody siłaczy oraz turniej siłowania na rękę.

Wieczorem przyjdzie czas na wspaniałą zabawę przy rytmach zespołu Black & White. Zespół istnieje od 15 lat i zapewnia profesjonalną oprawę muzyczną i dobrą zabawę na weselach, biesiadach, balach, dancingach, studniówkach i imprezach okolicznościowych w całym województwie.

Gwiazdą wieczoru będzie gwiazda muzyki Disco Polo – Dr Maniana. To trio zespół, który od kilku lat zajmuje czołowe miejsca na listach przebojów telewizji TV DISCO i POLO TV. Laureat NAGRODY PUBLICZNOŚCI i NAGRODY WÓJTA GMINY na Disco Hit Festival Kobylnica 2011. Ich największe przeboje to: Herbatka, I po herbatce, Na bogato, Jak anioł stróż. Ich koncert do duża dawka dobrej muzyki i gorący show.

Imprezę do wczesnych godzin porannych poprowadzi Black & White oraz DJ Immortal. Organizatorem Dożynek Gminnych jest Centrum Artystyczno-Kulturalne „Zamek”, Ośrodek Sportu i Rekreacji, Gmina Krosno Odrzańskie oraz Rada Sołecka wsi Stary Raduszec.

Sponsorzy:

Skarby Państwa Lasy Państwowe

Nadleśnictwo Krosno z/s w Osiecznicy

Gospodarstwo Rybackie “KARP” w Osiecznicy

Nadleśnictwo Brzózka

BAU OPTIMUM Gostchorze

Bank BGŻ S.A. 

PGE Gubin

Patronat medialny:

Gazeta Lubuska, www.gazetalubuska.pl

Radio Zachód, www.zachod.pl

Gazeta Tygodniowa, www.tygodniowa.pl

TVP Gorzów Wlkp., www.tvp.pl

Gorzow_Wielkopolski_zielen z sierpnia 2013 - nowe

 

 

Szczegółowy program imprezy na plakacie:

PLAKAT_B1_dozynki_2014