Krośnieńska publika z pełnym zaangażowaniem dopingowała polskich piłkarzy w Strefie Wspólnego Kibicowania podczas meczu otwarcia w ramach Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej.

8 czerwca 2012 r. o godz. 17.00 w krośnieńskim amfiteatrze otworzono Strefę Wspólnego Kibicowania. Kibice piłkarscy mogli obejrzeć zmagania polskiej reprezentacji na telebimie o powierzchni 12m2. Organizatorzy przygotowali również konkursy, pokazy piłkarskiego freestyle’a, a także zachęcali publikę do aktywnego dopingu. Mieszkańcy w dobrych nastrojach przyszli na spotkanie z wymalowanymi buziami, gadżetami oraz flagami w biało-czerwonych barwach. Kto nie posiadał żadnego „polskiego akcentu” mógł wymalować swoją twarz w specjalnie przygotowanych punktach „sportowego makijażu”.

Najwięcej emocji dostarczył jednak główny punkt programu, czyli mecz Polska – Grecja, po odśpiewaniu „Mazurka Dąbrowskiego” kibice z zapartym tchem śledzili przebieg spotkania. Wybuch radości nastąpił po strzeleniu bramki przez Roberta Lewandowskiego w 17 minucie. Niestety po przerwie nie mieliśmy już takich radosnych min. Najpierw bramka dla Greków, a później czerwona kartka dla Wojciech Szczęsnego i rzut karny. Następnie ponowny wybuch radości, gdy Przemysław Tytoń broni strzał Karagounisa. Do końca spotkania nic się już nie zmieniło. Pozostał smutek i uczucie niedosytu, gdyż mecz, wydawało się wygrany, ostatecznie zakończył się remisem.

W kulturalny sposób nie potrafili obejrzeć spotkania trzej pijani krośnianie. Najpierw podczas spotkania rzucili butelką w ekran, a po meczu, gdy zwrócono im uwagę, postanowili zrobić „zadymę”. Efekt niestety jest taki, że trzech ochroniarzy zostało pobitych, a wśród mieszkańców pozostał niesmak. Na szczęście, jak poinformowała policja, sprawcy zostali ujęci. Trwają czynności wyjaśniające. Wobec sprawców zostaną wyciągnięte konsekwencje prawne.

Po całym zajściu najbardziej zagorzali fani piłki nożnej, oczekiwali na pojedynek Rosja – Czechy. Ten przebiegł już w rodzinnej atmosferze, a Rosjanie wygrali zasłużenie 4 : 1. Pozostałe mecze EURO 2012 będzie można obejrzeć w „Strefie Wspólnego Kibicowania”, w krośnieńskiej Kręgielni przy ulicy Pocztowej.

Organizatorami byli: Centrum Artystyczno-Kulturalne „Zamek”, Urząd Miasta oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji, Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Krośnie Odrzańskim.

Zapraszamy  do obejrzenia fotorelacji z imprezy. Wystarczy kliknąć na załączony link:

Galeria – Imprezy 2012

(fot. CAK „Zamek”)