Zapraszamy na ferie zimowe „ Zimowe warsztaty”

W naszej ofercie:

– poniedziałek – warsztaty wikliniarskie –  każdy uczestnik warsztatów nauczy się pod fachowym okiem zapleść własnoręcznie koszyk wiklinowy.

– wtorek – masy plastyczne – dzieci poznają trzy rodzaje mas plastyczny: masę solną, masę papierową oraz glinę. Zajęcia te to nietuzinkowa zabawa, która rozwija i uczy.

– środa – warsztaty z filcowania – jest to jedna z najstarszych metod tworzenia tkaniny, polegająca na łączeniu włókien w zwartą masę, z której można tworzyć szerokie spektrum rękodzielnicze. Wspólnie zrobimy zwierzątka i ludziki. Warsztaty te są przeznaczone dla dzieci od 10 roku życia.

– czwartek – warsztaty rzemiosła rycerskiego – uczestnicy warsztatów zapoznają się z dawnymi obyczajami. Dowiedzą się, a także sprawdzą na własnej skórze, jakimi zasadami kierowali się wojowie i damy dworu. Wezmą udział w turnieju bojowym oraz łuczniczym.

– piątek – warsztaty ekologiczne – dbanie o środowisko to w dzisiejszych czasach ważny aspekt naszego życia. Dzieci nauczą się jak można zrobić „coś z niczego”, z resztek, które większość uznałaby za śmieci. Wspólnie zrobimy m. in. instrumenty muzyczne.

Ferie w Zamku Piastowskim zaczynają się 17 stycznia i będą trwać do 21 stycznia od godziny 9.00 do 11.00. Obowiązują zapisy pod numerem telefonu 884 008 338. Oświadczenia i zgody są dostępne poniżej. Można je wypełnić wcześniej i dostarczyć do sekretariatu w zamku lub wypełnić na miejscu. Liczba miejsc jest ograniczona (12 osób w grupie). Zajęcia są odpłatne 20 zł za jedne warsztaty (warsztaty mogą zostać odwołane jeśli nie zostanie uzbierana grupa min 7 osób). W razie dużego zainteresowania jest możliwość powtórzenia warsztatów. Wówczas „druga tura” warsztatów będzie w godzinach 12.00 – 14.00

Zapraszamy do wspólnej zabawy.

oświadczenia wersja pdf

oświadczenia wersja word

regulamin warsztatów