Od 31 stycznia do 13 lutego 2011 r. w Krośnie Odrzańskim trwały Ferie Zimowe z CAK „Zamek”.

W ciągu dwóch tygodni dzieci i młodzież krośnieńska nie mogła narzekać na nudę. W tym czasie odbywały się atrakcyjne zajęcia kulturalne. Były to wspaniałe chwile relaksu, odpoczynku od obowiązków szkolnych i nauki. Głównym miejscem spotkań był Zamek Piastowski w Krośnie Odrzańskim.

Pierwszy tydzień ferii rozpoczął występ iluzjonisty pt. „Hokus pokus”, który wprowadził naszych milusińskich w świat magii. A na ich twarzach animatorki wyczarowały różne postacie z bajek.

W Klubie Młodego Odkrywcy pod okiem prowadzącego – Klaudiusza Kacprzaka dzieci bawiły się w detektywów i młodych chemików.

Ogromną radość sprawiły dzieciom zajęcia plastyczne – malowanie na szkle i rycerska przygoda, podczas których powstało wiele ciekawych prac.

Jedną z wielu atrakcji dla dzieci były bezpłatne seanse filmowe. Wyświetliliśmy w kinie “Zaplątanych” i “Opowieści z Narnii: Książę Kaspian”.

W niedzielne popołudnie zamek gościł dzieci i ich rodziców na spektaklu teatralnym pt. “Pinokio”.  Wywołał on dużo pozytywnych emocji i pozostawił miłe wrażenia na młodych widzach.

Drugi tydzień ferii upłynął pod znakiem Rycerza i Zamku. Wspólnie z bractwem rycerskim dzieci przeniosły się w średniowieczne czasy książąt. Pan Jerzy Szymczak oprowadził ich po Zamku Piastowskim i opowiedział historię jego powstania. Dzieci mogły także przymierzyć strój rycerski i wziąć do ręki prawdziwy miecz i tarczę.

Na mieście zagrały w strategiczną grę – „Szachy Króla”. Bez trudu, dzieciom udało się pokonać rycerza stojącego na straży bramy i wkroczyć na Zamek, aby móc odnaleźć ukryty w nim skarb.

W podziękowaniu za aktywny udział w zamkowych feriach, każde z dzieci otrzymało słodki upominek i dyplom.

Jesteśmy szczęśliwi, że nasze ferie zimowe cieszyły się aż tak dużą popularnością. Dziękujemy wszystkim tym, którzy przyczynili się do uatrakcyjnienia naszego programu.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z ferii. Wystarczy kliknąć na załączony link:

Galeria – Imprezy 2011.