W czerwcu FUTURE SHORTS wraca po miesięcznej przerwie z programem „Colours”, który zabierze widza w niezapomnianą wycieczkę do filmowej krainy snów. W ramach dwugodzinnego bloku zostanie zaprezentowanych 8 filmów.

Wybierzcie się w podróż dookoła świata  – od południowej Afryki po Chiny – z eklektycznym miksem krótkiego kina. Poznajcie marzenia dziewczynki z RPA w “Father Christmas Doesn’t Come Here” oraz trudny los sudańskich dzieci w animowanym “Slaves”. Zobaczcie jak chińska 14-stka (“Daughters”) i maorscy żołnierze (“Sons of Tu”) radzą sobie z przeciwnościami losu. Pokibicujcie małemu Hiszpanowi, który stawić musi czoła klasowemu osiłkowi (“The One in  Charge”) i popatrzcie, co tym razem przygotował niekonwencjonalny francuz Mr. Oizo we współpracy z Pharellem Williamsem (Where’s the money George?”). A na koniec dajcie się zaskoczyć historii o wycieczce do sklepu po puszkę tuńczyka – skutki tych zakupów będą niespodziewane (“Bitch”). Dołączcie do naszego podróżującego festiwalu.

Centrum Artystyczno – Kulturalne “Zamek” w Krośnie Odrz. gorąco zaprasza wszystkich miłośników filmu i nie tylko, do udziału w kolejnym pokazie krótkometrażowych filmów. Piątek, 18 czerwca 2010 r. Start – godz. 17.00. Miejscem organizowanego festiwalu jest Zamek Piastowski w Krośnie Odrzańskim, przy ul. Szkolnej 1. Wstęp wolny.