Od 8 do  11 września w Krośnie Odrzańskim rozbrzmiewać będą dźwięki Festiwalu Jadwigensis.

Tegoroczną, jubileuszową edycję imprezy rozpocznie koncert pt. „Polscy Romantycy Fortepianu”, w którym wystąpi światowej sławy pianista Kevin Kenner. Występ inauguracyjny odbędzie się w czwartek, 8 września br. o godz. 19.00 w Kościele pw. św. Jadwigi Śląskiej. W repertuarze m.in. Fryderyk Chopin oraz Juliusz Zarębski. Kolejne dwa koncerty „Rosyjskie ballady i romanse” oraz „Europejska Muzyka Dworska” odbędą się w piątek i sobotę o godz. 19.00 w Zamku Piastowskim. W pierwszym z nich wystąpi Kozak Trio z Berlina. W drugim zaś Zespół Muzyki Dawnej z Zamku Królewskiego na Wawelu. Festiwal Jadwigensis zakończy koncert „Amerykański śpiew gospel”, w którym wystąpi chór „Heavenly Voices” z Frankfurtu nad Odrą. Koncert galowy odbędzie się w Kościele pw. św. Jadwigi Śląskiej. Początek o godz. 19.00.

Organizatorami Festiwalu Jadwigensis 2011 są Gmina Krosno Odrzańskie, Centrum Artystyczno-Kulturalne „ZAMEK” oraz Parafia pw. św. Jadwigi Śląskiej. Kierownictwo artystyczne sprawuje Lubuska Camerata.

Patronat medialny nad imprezą objęli: TVP3 Gorzów Wielkopolski, Telewizja ODRA, Gazeta Lubuska oraz TV Krośnieńskie Wydarzenia.

Sponsorami są PWE GUBIN oraz Bank Spółdzielczy w Krośnie Odrzańskim.