1 czerwca to święto wszystkich dzieci. Uśmiechnięte buzie, dużo śmiechu i zabawy sprawiają, że większość z nas chętnie wróciłaby do beztroskich lat spędzonych przy zabawkach. Dzień Dziecka obchodzony jest od roku 1950 w dniu 1 czerwca. Po raz pierwszy zorganizowano go w związku z akcją zbierania podpisów pod Apelem sztokholmskim. Od 1952 r. stało się świętem stałym. Jego inicjatorem jest organizacja zwana International Union for Protection of Childhood, której celem było zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom z całego świata. Od roku 1994 tego dnia w Warszawie obraduje Sejm Dzieci i Młodzieży.

W tym roku serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci w dniu 1 czerwca 2014 r. (niedziela) na Gminny Dzień Dziecka do Zamku Piastowskiego w Krośnie Odrzańskim. W programie imprezy: gry, zabawy oraz konkursy, a także wspaniałe przedstawienie Wyspa Piratów. Startujemy od godziny 12.00.

Organizatorem imprezy jest Centrum Artystyczno-Kulturalne „Zamek” oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Krośnie Odrzańskim przy współpracy Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Krosno Odrzańskie, Wojskowego Oddziału PTTK i Stowarzyszenia Młode Krosno.

Plakat