Cóż to były za koncerty. Z nieba padał deszcz, na dziedzińcu Zamku Piastowskiego zaczęło robić się potężne błoto. Jednak nie zraziło to widzów do przyjścia na pierwszą edycję Letniej Sceny CAK.

 Cały koncert oglądało około 60 miłośników czarnych i jamajskich rytmów. Wychodząc naprzeciw mieszkańcom i dyskomfortowi związanemu z pogodą – pracownicy CAK uznali, że nie będą w ten dzień kasować biletów.

Parę minut po 19:00 pierwsze bity grupy Gaza Rap Group uderzyły z głośników. Dla niektórych debiut na deskach krośnieńskich, a dla niektórych w ogóle. Poradzili sobie jednak fenomenalnie. Widać było wsparcie fanów oraz pozostałych krośnieńskich ekip. Prowadzący Radosław Sujak starał się również zabawić publikę i przeprowadził mini wywiady z każdym z wykonawców. Wszystko odbywało się w prawie rodzinnej atmosferze, a kawałki „Jedna miłość” oraz „Tu się wychowałem” z licznymi nawiązaniami do Krosna Odrzańskiego wprawiło widzów w lokalny klimat.

Następnie na scenie pojawił się solista – LisFaraon. Typowo uliczny styl i świetny głos mogą sprawić, że jeszcze kiedyś o nim usłyszymy. Swój debiut zaliczył bardzo udanie. Kolejne występy to Strefa51, która kontynuowała dobry uliczny klimat wprowadzony na początku. Świetna gitara w kawałku „Myśli prawdy” – idealnie wkomponowała się w klimat piątkowej imprezy.

 Jako następni na zamkowej scenie wystąpili artyści z Zielonej Góry – Łysol, Donde oraz DJ Danek. Widać było, że są znani w lokalnym kręgu kultury Hip Hop i Reggae. Utwory „Wytłumacz mi” oraz „Raggamuffin styl” to fenomenalny głos Łysola i świetna produkcja Dondego, wszystko okraszone scretchami DJ Danka, który ma na swoim koncie dziesiątki nagranych przez siebie płyt. Goście z Zielonej Góry pokazali całkowicie inne podejście do muzyki. BeatBox Łysola i czasami zbyt gorąca atmosfera sprawiła, że kupił publikę dużo szybciej niż wszyscy inni.

Ostatnie dwie ekipy czyli PM i Method Massiv mówiąc kolokwialnie i slangowo „zniszczyły system”. Ryba z ekipy PM grający z kontuzjowaną ręką wspierał Gogiego i Kikiego. Zagrali wszystkie swoje znane utwory, które kiedyś wypuścili do portalu youtube.com. Krośnieńska publika była pod niezłym wrażeniem. Ostatnim krokiem był koncert Method Massiv. Himalion i Michajah – rozpalili niesamowity jamajski ogień. Po kilku utworach cała widownia śpiewała razem z wokalistami „Dopóki bije serce”.

 Wielu uczestników wspominało, że gdyby nie padający deszcz  to impreza byłaby całkowicie udana. Kolejna edycja Letniej Sceny CAK już 19 sierpnia, oczywiście w Zamku Piastowskim. 

  Zapraszamy  do obejrzenia fotorelacji z koncertu. Wystarczy kliknąć na załączony link:

Galeria – Imprezy 2011.