Podczas Rybobrania odbędzie się II Festiwal Sztuki Ulicznej – Krosno Street Art. 22 czerwca na ul. Słonecznej przy murach miejski odbędą się warsztaty i pokazy cyrkowe, muzyczne, teatralne, plastyczne i taneczne.

O godz. 12.00 swoje pokazy rozpoczną grafficiarze i muralowcy. Na specjalnych płytach przygotują prace tematycznie związane z historią Krosna Odrzańskiego i rzeką Odrą.

Ponadto odbędzie się mini plener malarski, w którym wezmą udział lokalni artyści oraz zaproszony gość Gustaw Lis, który jesienią 2013 prezentował swoją twórczość na wystawie w Zamku Piastowskim.

W tym dniu na ulicach będzie można zobaczyć szczudlarzy, performance, a także spróbować swoich sił w robieniu dużych baniek i zwierząt z baloników.

Słynny karykaturzysta z Zielonej Góry Szymon Teluk przygotuje również dla każdego niezapomnianą karykaturę.

Ważnym elementem programu będą pokazy muzyczne. Na ul. Słonecznej wystąpią lokalni hip-hopowcy, a także zespół „7 minut przerwy” z magiczną grą na bębnach oraz Kamil Owczarki, który zaprezentuje grę na didgeridoo.

Nie zabraknie również tańca. Krośnieńscy tancerze zmierzą się ze sobą w bitwach tanecznych i wezmą udział w warsztatach afro.

Serdecznie zapraszamy tancerzy, którzy są chętni do wzięcia udziału w bitwach ulicznych oraz warsztatach afro. Zapisy przyjmowane są w Centrum Artystyczno-Kulturalnym “Zamek”: tel. 68 383 8994, p.downar@zamek.krosnoodrzanskie.pl.

 Punktem kulminacyjnym festiwalu będzie występ Teatru Terminus A Quo. Tym razem przygotują dla krośnieńskiej publiczności spektakl „Kraina ułudy”.

PROGRAM IMPREZY

12.00-18.00 – Pokazy: GRAFFITI, MURALE, PERFORMANCE, SZCZUDLARZE, PLENER MALARSKI

12.30 – Taneczna bitwa uliczna: AFRO, HIP-HOP, BREAK DANCE

13.30 – Pokazy muzyczne: BĘBNY, DIDGERIDOO, HIP HOP

15.00 – Teatr Terminus A Quo „KRAINA UŁUDY”

16.00 – Warsztaty: AFRO, BREAK DANCE

17.00 – Pokazy muzyczne: BĘBNY, DIDGERIDO

FESTIWAL SZTUKI ULICZNEJ – KROSNO STREET ART

ZDOBYŁ DOFINANSOWANIE W RAMACH GMINNEGO PROGRAMU PROFILAKTYKI I ROZWIĄZYWANIA PROBLEMÓW ALKOHOLOWYCH/GMINNEGO PROGRAMU PRZECIWDZIAŁANIA NARKOMANII W ROKU 2014″.