W dniach 30 i 31 marca 2012 r. w Zielonej Górze i  Krośnie Odrzańskim odbędzie się II Lubuskie Forum Klarnetowo – Saksofonowe, upamiętniające Andrzeja Janickiego –  wybitnego klarnecistę i pedagoga, profesora Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.

Tegoroczną edycję imprezy rozpocznie koncert symfoniczny ”Euryanthe” w wykonaniu klarnecisty Bronisława Krzystka oraz Orkiestry Symfonicznej FZ pod dyrekcją Jerzego Salwarowskiego, który odbędzie się 30 marca o godzinie 19:00 w Filharmonii Zielonogórskiej.

Następnego dnia, 31 marca przeniesiemy się do Krosna Odrzańskiego. W sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej od godziny 9:00 odbędą się prezentacje konkursowe uczniów szkół muzycznych I i II stopnia. W programie dnia przewidziane są także lekcje otwarte oraz wykłady z udziałem wybitnych specjalistów z dziedziny muzyki.

II Lubuskie Forum Klarnetowo – Saksofonowe zakończy koncert galowy w Zamku Piastowskim, podczas którego odbędzie się ceremonia wręczenia nagród. Tego wieczoru na scenie zamkowej pojawią się wybitni instrumentaliści. Na klarnecie zagra Arkadiusz Adamski – laureat licznych konkursów krajowych i zagranicznych, członek zarządu Europejskiego Stowarzyszenia Klarnecistów, zaś na saksofonie Paweł Gusnar. Towarzyszyć im będzie Magdalena Wojciechowska – laureatka międzynarodowych konkursów pianistycznych, akompaniator, kameralistka oraz wykładowczyni Akademii Muzycznej w Katowicach. Koncert rozpocznie się o godz. 18:00.

Szczegółowy program imprezy znajduje się poniżej w załączniku. Wystarczy kliknąć.

Program II Lubuskiego Forum Klarnetowo – Saksofonowego

Głównym organizatorem II Lubuskiego Forum Klarnetowo – Saksofonowego jest Państwowa Szkoła Muzyczna I Stopnia w Krośnie Odrzańskim. Patronat nad imprezą objął  Burmistrz Krosna Odrzańskiego – Marek Cebula. Współorganizatorem imprezy jest Gmina Krosno Odrzańskie, Centrum Artystyczno – Kulturalne „Zamek” w Krośnie Odrzańskim i Centrum Edukacji Artystycznej w Regionie Lubuskim.

Sponsorzy: Burmistrz Krosna Odrzańskiego, Nadleśnictwo Bytnica, Salon Instrumentów Dętych Piotr Śmietana, Rada Rodziców PSM I stopnia w Krośnie Odrzańskim.

Patronat medialny nad imprezą objęli: TVP3 Gorzów Wielkopolski, Telewizja ODRA, TV Krośnieńskie Wydarzenia oraz Gazeta Lubuska.

Serdecznie zapraszamy !