“Shanties i Celtic Groove – Celtyckie Brzmienie i Smak” to koncert wpisujący się w drugą edycję Letniej Sceny Zamku. Po pełnym humoru spotkaniu ze znanymi satyrykami – Markiem Majewskim i Jackiem Fedorowiczem chcielibyśmy zaprosić Was na nieco celtycko – szantowe granie.

Już 17 sierpnia (piątek) o godzinie 18:00 w krośnieńskim porcie rzecznym zagra jedna z najstarszych formacji muzyki irlandzkiej w Polsce, zespół JRM – Jigowo-Reelowi Maniacy.

Od 22 lat grają tradycyjną muzykę celtycką (irlandzką, szkocką, walijską, bretońską, galicyjską) łącząc ludowe brzmienia z nowoczesnymi aranżacjami nawiązującymi do różnych trendów muzyki świata, takich jak jazz, rock, reggae, Funk, latin i chillout – najkrócej: Celtic Groove. JRM jest jednym z najbardziej energetycznych, niepowtarzalnych i wyjątkowych zespołów koncertowych w Polsce; swoją spontanicznością i bezpośredniością od lat podbija serca wielu słuchaczy.

Ponadto, w programie odsłonięcie tablicy systemu informacyjnego „Gelbe Welle/Żółta Fala”. W ramach działań przywrócenia atrakcyjności turystycznej Środkowej Odrze.

Na koncert zapraszają Gmina Krosno Odrzańskie oraz Centrum Artystyczno Kulturalne „Zamek” w Krośnie Odrzańskim.

Więcej informacji o zespole znajdą Państwo na ich oficjalnej stronie oraz facebooku:

www.jrm.art.pl

facebook – JRM –  Jigowo-Reelowi Maniacy

YouTube Preview Image

Wstęp wolny!