Mamy niepowtarzalną okazję zaprosić Państwa na III LUBUSKIE ZADUSZKI JAZZOWE 2011, które odbędą się w sobotę, 29 października 2011 r. o godz.19:00 w Zamku Piastowskim w Krośnie Odrzańskim.

Bohaterem tegorocznych Lubuskich Zaduszek Jazzowych będzie ANDRZEJ DĄBROWSKI – piosenkarz, kompozytor, wokalista jazzowy – znany z takich przebojów, jak:  „Zielono mi” czy „Do zakochania jeden krok.” Podczas koncertu będzie mu towarzyszyć zespół instrumentalistów, w składzie: Zdzisław Babiarski – fortepian, Jakub Olejnik – kontrabas oraz Przemek Jarosz, który zagra na perkusji.

Bilety w cenie 10 zł do nabycia w CAK ”Zamek”, ul. Szkolna 1 lub przed koncertem (29.10.2011, od godz.18:30).

Organizatorem III Lubuskich Zaduszek Jazzowych 2011 jest Zielonogórskie Stowarzyszenie Jazzowe – Green Town of Jazz, Zielonogórski Ośrodek Kultury, Media Plus, Gubiński Dom Kultury oraz Centrum Artystyczno – Kulturalne „ZAMEK” w Krośnie Odrzańskim.Sponsorem wydarzenia jest Gmina Krosno Odrzańskie, Powiat Krośnieński, PROFIT s.c.Patronat medialny nad imprezą objęli: Radio Zachód, Gazeta Lubuska oraz Wiadomości Gubińskie.


ANDRZEJ DĄBROWSKI

 – perkusista, wokalista, nestor polskiego jazzu.

Karierę wokalisty jazzowego rozpoczął w 1965 r. koncertem w Krakowskiej Filharmonii. Potem śpiewał jazz w Skandynawii i w Norwegii, gdzie nagrał z zespołem Michała Urbaniaka pierwszą płytę długogrającą oraz singla dla wytwórni Atlas. Po powrocie do Polski śpiewał dwukrotnie na Jazz Jamboree, a także w klubach i na festiwalu w Pradze. Nagrał wiele standardów dla Polskiego Radia, a także dla radia w Hamburgu. Ma swoim płytowym dorobku płytę długogrającą, dziś kultową, “Live z Klubu Akwarium“, nagraną podczas koncertu w nieistniejącym  Klubie Jazzowym Akwarium.

W ankiecie Magazynu Jazz Forum 1971-1972 został wybrany najlepszym wokalistą jazzowym w Polsce, a w europejskim rankingu plasował się na drugim miejscu między George Famem a Jonem Hendricksem z którym wspólnie koncertował w Stockholmie. Śpiewał na festiwalach w Saint Louis (USA) i w Indiach (Calcutta). 1995 r. Nagrał CD standardów jazzowych “Time for love”, gdzie sam akompaniował sobie na perkusji. Jest mistrzem improwizacji “scatem”.

Śpiewa nadal w wielu JazzClubach i festiwalach, często występuje w warszawskim Tygmoncie. Do dziś jest jednym z najlepszych polskich wykonawców. Jego najnowsza płyta CD “Szeptem” i “Smooth Jazz” zawiera garść polskich standardów w aranżacji Wojtka Karolaka. Grał, akompaniował i nagrywał z najlepszymi: A. Kurylewiczem, A. Trzaskowskim, R. Dylągiem, K. Komedą, Zb. Namysłowskim, J. Milianem, J. Pt. Wróblewskim, A. Makowiczem, M. Urbaniakiem, U. Dudziak, W. Nahornym, W. Karolakiem.

Koncertował i nagrywał płyty z solistami zagranicznymi takimi jak: Stan Getz, Art Farmer, Don Ellis, Bud Powell, Rolf Kuhn, “Lucky” Thompson, Johnny Griffin, Jon Hendricks, Josefine Baker, Louis Hjulmand, Albert Mangelsdorf, Toots Thielemans, Paul Gonzalves, Eje Thellin, Brad Terry, Herb Geller, Bernt Rosengren.

Jest niezapomnianym wykonawcą kilkunastu najbardziej znanych polskich przebojów m.in. „Zielono mi” czy  „Do zakochania jeden krok”. Do dziś jednak pozostaje w pamięci wielu fanów przede wszystkim jako jazzowy wokalista i znakomity interpretator jazzowych standardów.

YouTube Preview Image

 źródło: www.youtube.com

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!