W Centrum Artystyczno-Kulturalnym „Zamek” w Krośnie Odrzańskim trwają przygotowania do Turnieju Rycerskiego o Pierścień Księżnej Jadwigi Śląskiej.

Impreza ta na stałe wpisała się w kalendarz imprez Gminy Krosno Odrzańskie, dlatego w tym roku odbędzie się już jego IV edycja.

Jak co roku na dziedzińcu zbudowana zostanie wioska rycerska. Do Krosna Odrzańskiego zjadą zaprzyjaźnione bractwa rycerskie, które wezmą udział w pokazach rycerskich, turnieju, bojowym i łuczniczym czy inscenizacji zdobywania zamku.

Oprócz tego w wiosce rycerskiej będzie można wziąć udział w grach plebejskich czy spróbować swoich sił w rzemiośle dawnym. Przez dwa dni będą trwały warsztaty garncarskie i wikliniarskie. Organizatorzy przygotowują również jarmark kasztelański, na którym będzie można zakupić lokalne produkty oraz to, co dla rycerza jest niezbędne.

W sobotę na zamkowej scenie wystąpi zespół muzyki dawnej i folkowej Ęzibaba. Wieczorem zaś zapraszamy na pokaz fireshow „Światło i Dźwięk”. Na zakończenie sobotniego dnia zostanie wyświetlony film – klasyka rycerska „Braveheart – Waleczne serce”.

Niedzielne popołudnie wzbogacone zostanie o inscenizację wjazdu Henryka Pobożnego do Zamku Piastowskiego, a także będzie można obejrzeć spektakl jarmarczno-historyczny w wykonaniu „Teatru Trójkąt” „Dawno, dawno temu…”.

Już dziś serdecznie zapraszamy na IV Turniej Rycerski o Pierścień Księżnej Jadwigi Śląskiej w dniach 31.08-01.09.2013 r. w Zamku Piastowskim w Krośnie Odrzańskim.

Patronat Honorowy:
Marszałek Województwa Lubuskiego – Elżbieta Polak

Starosta Krośnieński – Robert Pawłowski

Burmistrz Krosna Odrzańskiego – Marek Cebula

Patronaty medialne: TVP Gorzów Wielkopolski, www.tvp.pl/gorzow-wielkopolski,  Radio Zachód, Gazeta Lubuska, www.gazetalubuska.pl, Gazeta Tygodniowa, Aspekty.

Szczegółowy program imprezy poniżej na plakacie.

PLAKATB2.s