Od 10 do 13 września 2015 r. w Krośnie Odrzańskim rozbrzmiewać będą dźwięki IX edycji Festiwalu Jadwigensis.

„Festiwal Jadwigensis 2015” to międzynarodowe przedsięwzięcie artystyczne, które posiada swoją renomę i wierną publiczność. Od wielu lat wysoki poziom zapewnia współpraca z Fundacją ARS ACTIVA.

Głównym punktem przedsięwzięcia jest cykl koncertów muzyki poważnej z udziałem wysokiej klasy artystów prezentujących utwory największych klasyków gatunku. Do tej pory wystąpiły u nas takie gwiazdy jak: Stanisław Drzewiecki, Orkiestra Polskiego Radia pod batutą Agnieszki Duczmal, Zespół Muzyki Dawnej z Zamku Królewskiego na Wawelu, Jan Bokszczanin z koncertem organowym, a w ostatnich latach zaszczyciła nas swoją obecnością Anita Lipnicka i John Porter oraz Grupa MoCarta.

IX edycja Jadwigensis to równie wspaniali artyści i duże przedsięwzięcie kulturalne. W trakcie tegorocznej edycji festiwalu pojawią się m.in. następujący wykonawcy: Zespół Muzyki Dawnej Flores Rosarium, Katarzyna Relewicz w recitalu piosenek Anny German, Soyoung Yoon – koreańska skrzypaczka, która w 2011 roku zdobyła I nagrodę na prestiżowym Międzynarodowym Konkursie im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu.

Głównym bohaterem tegorocznej edycji festiwalu będzie STAN BORYS, który wykona koncert pt. „Ikona” wraz z grupą Imię Jego 44 i chórkiem. Koncert jest biletowany.

YouTube Preview Image

Szczegółowy program festiwalu poniżej oraz na plakacie:

10 września 2015 r. (czwartek) – godz. 19.30 -Kościół pw. św. Jadwigi Śląskiej
„Peregrinatio – śpiewy świętej Hildegardy z Bingen”, Zespół Muzyki Dawnej Flores Rosarium

11 września 2015 r. (piątek) – godz. 18.00 – Zamek Piastowski
„Wieczór z piosenkami Anny German” – recital Katarzyny Relewicz

12 września 2015 r. (sobota) – godz. 19.30 – Kościół pw. św. Jadwigi Śląskiej
„Od Bacha do Piazzolli” – koncert skrzypcowy Soyoung Yoon’ laureatki I miejsca w Międzynarodowym Konkursie im. Henryka Wieniawskiego w 2011 roku.

13 września 2015 r. (sobota) – godz. 20.00 – Hala Sportowo-Widowiskowa
„Ikona” – koncert Stana Borysa z grupą Imię Jego 44 i chórkiem – koncert biletowany.
Bilety dostępne w sprzedaży w cenie: 30 zł (przedsprzedaż), 35 zł (w dniu koncertu) do nabycia w CAK „Zamek”, ul. Szkolna 1, w sklepie „Żabka”, ul. Kościuszki oraz w sklepie Fresh Market, ul. Poznańska. Przygotowaliśmy również bilety grupowe, które można nabyć za 25 zł (przy zakupie co najmniej 15 biletów) do nabycia wyłącznie w CAK “Zamek”, ul. Szkolna 1, Krosno Odrzańskie.

UWAGA W dniach 10-12 września wstęp na koncerty jest bezpłatny.

Patronat medialny:
Gazeta Lubuska, www.gazetalubuska.pl

Naszemiasto.pl, www.naszemiasto.pl

Gazeta Tygodniowa, www.tygodniowa.pl

Gazeta Wyborcza, www.wyborcza.pl

Radio Zachód, www.zachod.pl

TVP Gorzów Wlkp.,www.tvp.pl

10lat

 

plakat Jadwigensis 2015