31 sierpnia (środa) o godzinie 18.00 w Zamku Piastowskim wystąpi niezwykły duet:

Jadwiga Macewicz i Albert Bezdziczek w recitalu  PIOSENKI Z TAMTYCH LAT.

W repertuarze popularne piosenki z lat 20, 30, 40… a więc z okresu międzywojennego i czasów wojny. Piosenki znane ze starych, trzaskających płyt tym razem zabrzmią w aranżacjach na wokal i fortepian.

Wstęp na koncert jest wolny.

Kilka słów o wykonawcach:

Albert14088802_1091097287636048_327329799_n Bezdziczek – Pianista, klawiszowiec, muzyk sesyjny, akompaniator, dyplomowany organista, swobodnie poruszający się w takich muzycznych gatunkach jak: pop, soul, rock, funk, jazz, gospel, poezja śpiewana, piosenka kabaretowa, muzyka kościelna. Magister Sztuki Muzycznej na Uniwersytecie Zielonogórskim oraz absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Zielonej Górze w klasie fortepianu. Grał z zespołami Best Before (zwycięzcy plebiscytu Radia Zachód Przebojem na antenę w 2010), MG project, Pewne Podniety Akustyczne, Tribute to AmyWinehouse . Brał udziałlw wielu różnych koncertach na lubuskich i nie tylko scenach oraz w licznych projektach zwiżzanych z Zielonogórskim Zagłębiem Kabaretowym (m.in. spektakl Miasteczko z piosenkami Kabaretu Starszych Panow, koncert piosenek przedwojennych Powróćmy jak za dawnych lat). Obecnie występuje z zespołem New Message, grupa improwizacyjna 7×1, Plus Braders. Szczególne miejsce odgrywają duety wokalno-fortepianowe, które współtworzy m.in. z Jadwigą Macewicz, Przemysławem Szczotko, Kasią Pusowską.

JadziaJadwiga Macewicz – wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów. Zadebiutowała na scenie w 2006 roku podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Studenckiej “Pryzmat” w Legnicy gdzie zajęła 1 miejsce. Od tamtej pory nieprzerwanie wzbogaca swoje doświadczenie biorąc udział w licznych koncertach, festiwalach oraz zróżnicowanych projektach muzycznych. Współpracuje z wieloma muzykami z kraju i z zagranicy.

W 2009 roku nagrała autorski materiał w RecPublicaStudios a w 2012 wydała singiel “Wewnętrzny rytm”. W 2010 roku reprezentowała Zieloną Górę w muzycznym show “Bitwa na głosy” u boku Urszuli Dudziak. Na codzień instruktor wokalny, muzykoterapeuta oraz juror w przeglądach i konkursach wokalnych.