„Śpiewogranie nocną porą” to koncert plenerowy, który odbył się w sobotę, 23.07.2011 r. na dziedzińcu Zamku Piastowskiego w Krośnie Odrzańskim.

Kilka minut po godzinie 22:00 rozbrzmiały dźwięki z gitary Ryszarda Barona – pierwszego wykonawcy reprezentującego Krosno Odrzańskie. Zaprezentował wspaniałe utwory z kręgu poezji śpiewanej oraz turystycznej. Przybyło około pięćdziesięciu widzów, to całkiem niezły wynik zważywszy na to, iż tej nocy nie było zbyt ciepło, a poezja śpiewana raczej nie przyciąga masowego widza – zauważa Radosław Sujak instruktor ds. organizacji imprez.

Jednak Ci, co przybyli z pewnością wyszli bardzo zadowoleni. Poza własnymi kompozycjami, artyści prezentowali również dorobek wielu znanych artystów. Tomasz Miechowicz rozbujał widzów rewolucyjnym utworem „Kura”, którego pierwotnym autorem był Lluis Llach – kataloński pieśniarz i bard. Następnie można było usłyszeć kompozycje oraz słowa Edwarda Stachury i Jacka Kaczmarskiego.

Mocnymi elementami były również występy najmłodszego, bo 21 letniego Mikołaja Myśkowa, który na scenie zamkowej poradził sobie wręcz fenomenalnie. Po występach solistów na scenie przed kaplicą pojawił się zespół Szacowni Jubilaci, którzy jak sami o sobie mówili są grupą przyjaciół, która obchodzi jubileusz codziennie. Uwielbiają Lewandowskiego i Kasprzyckiego, a grają ze sobą już 12 lat. Grupę zielonogórską wokalnie poprowadziły Marta Jaskowiak i Anna Skałba, natomiast muzycznie byli wspierani przez Beatę Ciechanowicz oraz Artura Minczyńskiego zwanego „Zenkiem”.

Ostatnimi artystami, którzy pojawili się na scenie byli goście z Gubina, Waldemar Pawlikowski oraz Janusz Gajda. Jak słusznie zauważył prowadzący, Tomasz Miechowicz, obaj Panowie na co dzień piastują funkcję kierownicze w kulturze w Gubinie. Zaprezentowali swoje autorskie utwory, a w pamięci widzów na pewno pozostanie „Elizabeth” oraz „Dworzec Centralny”.

Impreza,  pomimo niezbyt srzyjającej aury odbyła się w plenerze, tworząc niesamowity klimat.

Jak zapowiada organizator sobotniego koncertu – CAK “Zamek” – kolejne tego typu imprezy ma już w planach.

Zapraszamy  do obejrzenia fotorelacji z koncertu. Wystarczy kliknąć na załączony link:

Galeria – Imprezy 2011.