Centrum Artystyczno – Kulturalne „Zamek” w Krośnie Odrzańskim serdecznie zaprasza na otwarcie wystawy niemieckiej artystki Hildegard Lubig, pt. “JEDWABNIK”

Uroczyste otwarcie wystawy odbędzie się 04 czerwca 2011r. o godz. 16:00 w Zamku Piastowskim przy ul. Szkolnej 1 w Krośnie Odrzańskim. Wystawa będzie czynna do końca sierpnia br. Wstęp jest bezpłatny!

Hildegard Lubig

Urodziła się 3 kwietnia 1942 r. w Tost na Górnym Śląsku. Przez wiele lat tam mieszkała i uczęszczała do szkoły, w której kształciła się na sprzedawcę i dekoratora. W 1964 r. Hildegard przeniosła się do Niemiec i tam założyła rodzinę. W 1990 r. wyszła drugi raz za mąż i zamieszkała z trójką dzieci w Cottbus.

Od zawsze lubiła malować. Kiedy w 1994 r. straciła pracę, malarstwo stało się jeszcze bardziej ważne w jej życiu. Kursy w Spremerger, jak również u Grüntera Rechena, Hansa-Georga Wagnera i Daniela Sambo-Richtera przyczyniły się do rozwoju Hildegardy. Odnalazła siebie w sztuce i uwolniła swoją ekspresję.

Inspiracje czerpie z natury. Najczęstszymi tematami jej prac są lokalny krajobraz, kwiaty, martwa natura i portrety klaunów. Hildegarda opanowała różne sztuki malarskie – oleje, akryle, pastele, a także malarstwo na jedwabiu. Kładzie przy tym nacisk na realizm malarski. Dzięki temu widz szybko odnajduje przesłanie artysty i podąża za jego myślą.

Hildegarda o sztuce:

Malowanie łączy w jednym czasie wewnętrzny spokój, relaks i przyjemność.

Malarstwo jest aktywną medytacją

Poprzez malarstwo pokazuję swoją radość i uczucia.

Po 12 latach powraca do Zamku Piastowskiego ze swoją najnowszą wystawą.


Przyjdź i zobacz harmonie natury!