Dawno nie było u nas żadnego dobrego kabaretu – taka wiadomość przyszła niedawno na nasz profil na Facebooku.

Wychodząc naprzeciw waszym oczekiwaniom, pragniemy zaprosić was na występ świetnie zapowiadającej się nowej grupy K2 – aczkolwiek członkowie tego kabaretu mają już za sobą spore doświadczenie.

K2 to dwóch facetów chwilę po trzydziestce. Bartosz „barciś” Klauzinski oraz Michał „mimi” Zenkner. Jako K2 grają od maja 2012, ale na scenie występują od 10 lat. Wcześniej w kabaretach: Babeczki z Rodzynkiem oraz hlynur.

K2 to koledzy. Barciś i mimi znają się od lat. Przekłada się to na wzajemne rozumienie na scenie, a to z kolei na jakość ich scenicznej prezentacji. Obaj „mają gadane”, dzięki temu potrafią się odnaleźć w każdej scenicznej sytuacji. Nie straszne im: improwizacja i spontaniczny kontakt z widzem.

K2 to wulkan scenicznej energii. Ich program jest bardzo dynamiczny. Panowie nie dają widzowi odpocząć od śmiechu. Nie jest to jednak śmiech pusty. Oczywiście skecze mają przede wszystkim bawić. Jednak wartością dodaną jest to, że są „o czymś”. Dużo w nich tematów społecznie aktualnych. Bez gazetowej publicystyki, ale za to zawsze oryginalnie ujętych i podlanych odrobiną absurdu.

K2 aktualnie występuje z programem: „Wieczni Chłopcy”. Od lipca do listopada 2012 został on nagrodzony na następujących festiwalach:

MULATKA – Ełk – I nagroda

FERMENTY – Bielsko Biała – I nagroda oraz nagroda publiczności

RYJEK (w kategorii WRYJEK) – Rybnik – I nagroda

SZPAK – Szczecin – I nagroda oraz nagroda publiczności

PKS 2012 – Warszawa – I nagroda

K2 na koncie ma również realizacje telewizyjne dla POLSATU (Ryjek 2013) oraz TVP 2 (Dzięki Bogu już weekendu).

Występ kabaretu K2 odbędzie się 12 kwietnia 2013 r. (piątek) o godz. 19.00. w sali koncertowej Zamku Piastowskiego w Krośnie Odrzańskim.

Bilety w cenie 10 zł do nabycia:

  • w CAK „Zamek”, ul. Szkolna 1
  • w sklepie “Żabka”, ul. Poznańska 31
  • w dniu występu Kabaretu K2 (piątek, 12.04.2013 r. od godziny 18.30)