Niewiele jest takich kabaretów na polskiej scenie. K2 to dwóch facetów chwilę po trzydziestce. Bartosz „barciś” Klauzinski oraz Michał „mimi” Zenkner. Jako K2 grają od maja 2012, ale na scenie występują od 10 lat. Wcześniej w kabaretach: Babeczki z Rodzynkiem oraz Hlynur.

K2 to wulkan scenicznej energii. Ich program jest bardzo dynamiczny. Panowie nie dają widzowi odpocząć od śmiechu. Nie jest to jednak śmiech pusty. Oczywiście skecze mają przede wszystkim bawić. Jednak wartością dodaną jest to, że są „o czymś”. Dużo w nich tematów społecznie aktualnych. Bez gazetowej publicystyki, ale za to zawsze oryginalnie ujętych i podlanych odrobiną absurdu.

Ich poprzedni program „Wieczni chłopcy” został doskonale przyjęty przez publiczność i pozwolił na udział w programach telewizyjnych TVP 2 z cyklu „Dzięki Bogu już weekend”.

Krosno Odrzańskie polubili od samego początku, najpierw prezentowali tutaj swój pierwszy program w ubiegłym roku, a później mieli okazję poprowadzić Dni Krosna Odrzańskiego. Nikogo więc nie zdziwił fakt, że wybrali właśnie nasze miasto na prapremierę swojego nowego programu. Nikt wcześniej go nie widział, a już niedługo pozna go cała Polska. Widzowie w Krośnie mogą być jednymi z pierwszych.

Występ odbędzie się w dniu 14 maja 2014 r. (środa) o godz. 19.00 w Zamku Piastowskim w Krośnie Odrzańskim, ul. Szkolna 1. Bilety w cenie 10 zł do nabycia w Centrum Artystyczno-Kulturalnym „Zamek”, sklepie „Żabka” przy ul. Poznańskiej oraz w dniu występu.

 k21