Centrum Artystyczno – Kulturalne „Zamek” w Krośnie Odrzańskim oraz Fundacja Lubuska Camerata z Agencją Artystyczną Mozart Plus zapraszają mieszkańców gminy na koncert karnawałowy w rytmach francuskich pt. „Karnawał pod dachami Paryża”, który odbędzie się w piątek, 21 stycznia 2011 r. o godz. 17.00 w Zamku Piastowskim. Wstęp wolny!

Gwiazdą wieczoru będzie słynna sopranistka z Francji – Léa Sarfati, której towarzyszyć będą wybitni instrumentaliści Paweł Rydel (fortepian) oraz Mariusz Monczak (skrzypce). W programie koncertu muzyka francuska i nie tylko:

*  J. Offenbach – piosenki z operetki

*  E. Piaff – piosenki

*  G.Bizet – fragmenty opery „Carmen”

*  G.Gershwin – piosenki

Słowo o artystce:

Léa Sarfati sopranistka pochodząca z Francji. Po ukończeniu Konserwatorium w Grenoble i Konserwatorium Paryskiego doskonaliła swoje umiejętności we Włoszech. Występuje w recitalach i spektaklach operowych w l’opéra d’Avignon, de Toulon, de Marseille, à l’Opéra Comique w Paryżu, Grand Théâtre w  Luxembourgu oraz  na Festiwalach Opus Opéra i Tutti Arti. Artystka często nagrywa dla Radia France. Jest laureatką wielu międzynarodowych konkursów wokalnych m.in: Concours International «De vive voix», Concours Européen de Picardi, Concours International de l’Odéon de Marseille, Concours international de l’opéra de Brasov (Rumunia).

SERDECZNIE ZAPRASZAMY !