30 maja 2014 r. CAK „ZAMEK” w Krośnie Odrzańskim wspólnie z KINEM ORANGE zrealizował projekcje filmowe, w ramach których w zamkowej kaplicy można było obejrzeć największe i najnowsze hity filmowe.

Pierwszym filmem, jaki zaprezentowano był „Karol który został świętym”. To pierwszy animacja dla dzieci o Janie Pawle II – łączy w sobie kino familijne, materiały archiwalne. Wspaniała opowieść o dzieciństwie i młodości Ojca Świętego. Niezwykła animacja cieszyła oko, a o doznania słuchowe zadbała Arka Noego. Na tym seansie pojawiła się liczna grupa podopiecznych z Przedszkola nr 3 i Warsztatów Terapii Zajęciowej w Krośnie Odrzańskim.

Następnie został wyświetlony pełen akcji film pt. „Kamienie na szaniec” – wspaniała adaptacja szkolnej lektury cieszyła oko i pobudzała do refleksji. Kto by nie znał przejmującej historii Zośki, Aleka i Rudego bohaterów Szarych Szeregów. To opowieść o młodości, przyjaźni i miłości. Opowieść o bohaterstwie które ma ogromną cenę i walce która stała się legendą.

W godzinach popołudniowych również nie zabrakło hitów filmowych. Pierwszym z nich był „Noe: wybrany przez Boga”. Ta niezwykła ekranizacja biblijnej opowieści zachwyca wspaniałymi efektami. Mieszkańcy Krosna Odrzańskiego zjawili się również na filmie „Jack Strong”, opowiadający historię Pułkownika Ryszarda Kuklińskiego, który ma dostęp do najtajniejszych akt Układu Warszawskiego. Kiedy dowiaduje się o poufnych planach, które mogą doprowadzić do wybuchu III wojny światowej, postanawia działać. Podejmuje współpracę z CIA. Przekazując Amerykanom tajne dokumenty wie, że ryzykuje życiem. Kiedy w walce o wolność zaryzykuje wszystko, wszystko może stracić… Ta niezwykła historia nakręcona w stylu filmów holywoodzkich wywarła na widzach niesamowite wrażenie i długo nie da o sobie zapomnieć.

Finałowym filmem był „Spider-man 2”. Mega hit prosto zza oceanu w dodatku oglądany w technice w 3D zebrał sporą publiczność w zamkowej kaplicy. Peter Parker na co dzień zwykły fotograf, wieczorem zaś niesamowity Spider-Man. Rozerwany między miłością do Gwen, a obowiązkiem wobec mieszkańców staję przed największą bitwą swojego życia. Czy udało mu się ujść z życiem ? To wiedzą już uczestnicy ostatniego seansu w ramach Kina Orange. 

DSCF0807