Największy ze wszystkich i najbardziej widowiskowy. Tak jednym zdaniem można zapowiedzieć KO StreetballSummerCup 2016. Niewiele jest turniejów gdzie można zagrać w starą odmianę koszykówki ulicznej, dwóch na dwóch. Tak jest właśnie w Krośnie Odrzańskim, gdzie w sobotę 4 czerwca 2016 r. odbędzie się już IX edycja tych rozgrywek.

Ekipa Stowarzyszenia Młode Krosno kolejny raz rzuca wyzwanie najlepszym turniejom w województwie i kraju. Nowy format organizacji turnieju w jeden dzień pozwolił na przyjazd graczy z Wrocławia, Gdańska, Poznania, Włocławka, a nawet z okolic Warszawy.

Jak zwykle nie zabraknie meczów do ostatniej sekundy, indywidualnych pojedynków oraz rewanżów za poprzednie finały. Tytułu broni ekipa CC Wrocław, która ponownie zapowiedziała udział w imprezie. Zagrozić im będą próbowali dwukrotni mistrzowie Wiecznie Młodzi, którzy delikatnie przebudowali skład. W walce o finał z pewnością będzie liczyła się ekipa Gingers, która ma w składzie ubiegłorocznego MVP, a obecnego zawodnika Stelmetu Zielona Góra Jakuba Dera. Nie można również zapomnieć o debiutantach w turnieju ekipie Zdrofit Żary, która w ubiegłym sezonie wygrała Mistrzostwa Województwa Lubuskiego 3×3. Wśród tych niesamowitych drużyn są gospodarze ekipa Czarnej Fugi, której trzon stanowią byli gracze CST, również dwukrotnego mistrza. Z całą pewnością będą mieli za sobą publiczność.

SER_4868

Organizatorzy zdradzili już wiele szczegółów turnieju. Muzycznie imprezę rozkręci DJ Danek. Tanecznie zaprezentuje się ekipa Tabasco Break Rebels. Niesamowity pokaz da Baranek – najszybciej kozłujący człowiek na świecie. Wszystko zostanie okraszone głosem prowadzącego, którym w tym roku jest Ferbie. Jeżeli dołożymy do tego jeszcze turniej na PlayStation 4 w NBA 2K16 oraz Strefę Grilla wychodzi nam cały dzień niesamowitych atrakcji.

Jednak krośnianie lubią zaskakiwać. Zawodnicy i kibice będą mogli wziąć udział nie tylko w konkursach indywidualnych, ale również obejrzeć niesamowity konkurs wsadów, w którym udział weźmie krajowa czołówka dunkerów. Udział potwierdzili m. in.: DaFly, Maślana, Hadzbe oraz Łukasz Biedny. Jest o co się bić gdyż nagroda główna wynosi 1000 zł.

Tradycyjnie po turnieju organizatorzy zapraszają kibiców i zawodników na After Party. Impreza odbędzie się w Klubie Tomato w Krośnie Odrzańskim, a darmowe wejściówki na nią będzie można otrzymać podczas turnieju. Moc atrakcji i niesamowita atmosfera. Czy trzeba coś więcej?

Plakat.s