Party Like a Rockstar to koncert wpisujący się w drugą edycję Letniej Sceny CAK. Po czarnych i jamajskich rytmach chcielibyśmy zaprosić Was na nieco mocniejsze granie.

Już 19 sierpnia (piątek) o godzinie 19:00 na scenie Zamku Piastowskiego pojawią się amatorskie ekipy około rockowe. Pozytywna dawka gitarowego grania będzie nam towarzyszyć przez cały wieczór, aż do ostatniej nuty.

Jako pierwszy na zamkowej scenie pojawi się zespół Jared, grający melodyjną odmianę punk rocka. Następnie prosto z Zielonej Góry zawita do nas – koncertująca w całej Polsce – grupa Grünberg. Z kolei w nastrój funkowo-rockowy wprowadzi nas Zwrot Akcji. Na koniec zagra kapela Mamy Pd oraz znany krośnieński zespół pop-rockowy KaZetWu, który wystąpi zamiast grupy Black Market.

Wstęp: 5 zł. Bilety w sprzedaży od 11 sierpnia oraz w dniu koncertu w CAK „Zamek”, ul. Szkolna 1. Organizatorem koncertu jest Centrum Artystyczno Kulturalne „Zamek” w Krośnie Odrzańskim.

Zapraszamy!

Krótko o artystach:

Jared

Zespół grający melodyjną odmianę punk rocka rodem z  Californii. Muzyka zespołu opiera się na dużej dawce pozytywnej energii instrumentalnej, co w połączeniu z polskimi tekstami udowadnia, że blask zachodniego wybrzeża może zawitać wszędzie. W ostatnim czasie zespół otrzymał nagrodę publiczności na Ogólnopolskim Festiwalu „Miasto Rocka 2011” w Babimoście oraz w 2010 roku zajął II miejsce na przeglądzie kapel rockowych „Młoda Energia”.

http://www.myspace.com/jaredbandzg

Grünberg

Początki zespołu to rok 2004, jednak trafniejszą datą w tym przypadku będzie rok 2009, kiedy Bronek i Czarek postanowili wreszcie wziąć się do kupy. Po kilku próbach i koncertach do zespołu dołączył Wuja. W ciągu roku zespół zagrał ponad 40 koncertów w całej Polsce i ciągle koncertuje. W grudniu 2010 zespół nagrał dwie piosenki na składankę Irokez vol.8. Ma też na swoim koncie EPkę nagraną pod koniec 2010 roku.

http://www.myspace.com/grunbergpunx

Zwrot Akcji

Zespół powstał w Zielonej Górze w 2007 roku, pod nazwą Entropia. Od roku 2011 zespół funkcjonuje w nieco zmienionym składzie pod nową nazwą Zwrot Akcji. Kapela prezentuje muzykę autorską z tekstami w języku polskim. Muzykę graną przez Zwrot Akcji można określić jaką funkową z elementami rocka. Jeśli chodzi o doświadczenie, zespół dostał się do II etapu eliminacji do Debiutów Opole 2007 w Poznaniu. Obecnie oczekuje wyników z II etapu eliminacji festiwalu Rock Nocą 2011, które odbyły się w Zielonej Górze. Poza tym Zespół zagrał koncerty w zielonogórskich klubach takich jak: Straszny dwór, 4 Róże dla Lucienne, Kasyno, Kawiarnia u Leona, oraz na Rockotekach i innych przeglądach muzycznych. Kapela ma na swoim koncie nagrane również dwie płyty demo.

http://www.myspace.com/zwrotakcji

Mamy Prąd

Lubuska formacja powstała jesienią 2009 roku z inicjatywy Krzyśka Fiałki (bas i wokal) oraz Przemka Kińczyka (gitara elektryczna). Niemal natychmiast do zespołu dołączył Adrian Maćkowiak, któremu to przypadł obowiązek obsługi instrumentów perkusyjnych.Muzyka Mamy Prąd łączy w sobie cechy rocka, grunge oraz bluesa z odrobiną progresji. Wszystko doprawione niebanalnymi tekstami, zarówno polsko- jak i anglojęzycznymi. Proces twórczy oparty o zasady frywolnej improwizacji bluesowej w połączeniu z indywidualnymi inspiracjami każdego z muzyków jest fundamentem, na którym chłopaki próbują budować swoje własne, pokręcone wizje.

http://www.myspace.com/mamyprad

KaZetWu

Krośnieński zespół założony w 2005 roku. Po licznych zmianach personalnych wykrystalizował się obecny trzyosobowy skład. Muzyka grana przez Kazetwu to rock z elementami popu, metalu i psychodeli. Teksty zespołu mają charakter koncepcyjny. Liderem zespołu jest Paweł „Wrotek” Wywrocki, wokalista i gitarzysta, wspierany jest przez Damiana Łobacza – perkusja, teksty, sample oraz Sergiusza Janusiaka – gitara basowa.

http://www.myspace.com/kazetwu