Centrum Artystyczno-Kulturalne “Zamek” w Krośnie Odrzańskim zaprasza na cykl zamkowych spotkań chóralnych.

Jako pierwszy na krośnieńskiej scenie zaprezentuje się Chór Cantabile z Sulechowa.

Koncert zatytułowany “4 pory roku – wiosenny koncert chóralny” odbędzie się 22 marca o godz. 18.00 w Zamku Piastowskim w Krośnie Odrzańskim (sala kaplica).

Bilety w cenie 5,00 zł do nabycia w siedzibie Centrum Artystyczno-Kulturalnego “Zamek” oraz w Urzędzie Miasta w Krośnie Odrzańskim (Biuro Obsługi Interesanta). Bilety można także zakupić w dniu koncertu.

Krótko o chórze:

Chór Cantabile powstał 1 października 1982 roku przy Sulechowskim Ośrodku Kultury i Sportu. Założycielem i dyrygentem Chóru jest Bernard Grupa. W zespole śpiewało ponad 100 osób. Obecnie chór Cantabile liczy 51 członków.

Sulechowski chór posiada bardzo różnorodny repertuar, od pieśni z klasyki chóralnej,  pieśni ludowych, kolęd na piosenkach współczesnych kończąc. Występował za granicą; W Niemczech, Holandii, Anglii, Belgii, Litwie. Za swoją działalność został wyróżniony odznaką „Zasłużony dla Powiatu Zielonogórskiego” oraz Nagrodą Kulturalną Burmistrza Sulechowa. W 2008 roku na II Festiwalu Piosenki Biesiadnej w Czerwieńsku zdobył Grand Prix.

Śpiewają również specjalnie opracowane, niektóre z solistami, współczesne piosenki polskie i zagraniczne oraz pieśni ludowe i kolędy. Od kilkunastu lat chór Cantabile utrzymuje stały kontakt z chórami niemieckimi okręgu Cottbus oraz chórami holenderskimi gminy Deventer.

Tradycyjnie chór uświetnia na terenie miasta i gminy Sulechów imprezy takie jak: Dzień Matki, Dni Sulechowa, Dzień Niepodległości, Wieczór Kolęd. Ponadto, członkowie chóru Cantabile występowali na bardzo różnych imprezach i festiwalach (Kalisz, Będzin) zdobywając kolejne doświadczenia muzyczne. Nagrali także samodzielną audycję muzyczną w radiu regionalnym (Zielona Góra) a także zaśpiewał w TVP w programie, który prezentował dorobek kulturalny byłego województwa zielonogórskiego.