Zapraszamy na koncert

formacji jazzowej

MORTE PLAYS

17. lutego, godz.18:00
Zamek Piastowski

w Krośnie Odrzańskim.

 

Bilety w cenie 15 zł

do nabycia w Centrum Artystyczno-Kulturalnym “Zamek” (ul. Szkolna 1),

oraz sklepach: “Żabka” (ul. Kościuszki) i “Freshmarket” (ul.  Poznańska).

ZAPRASZAMY!

Morte Plays 2

Morte Plays to jazzowy kwartet Marcina Łukasiewicza, który wykonuje jego kompozycje oraz standardy w autorskich aranżacjach. Powstał pod koniec 2014 roku.
Zespół tworzą studenci oraz absolwenci kierunku Jazz i Muzyka Estradowa w Zielonej Górze.
W 2015 roku grupa zagrała kilkanaście koncertów, w tym dwa występy festiwalowe: XI Róże Jazz Festiwal w Zielonej Górze (lipiec 2015) i Wiosna Bluesowo-Jazzowa w Piekarni Cichej Kobiety (w tym część utworów razem z kanadyjskim trębaczem, Jacquesem Kubą Seguin).
W 2016 roku zespół zagrał koncerty w takich miastach, jak Warszawa, Łódź, Szczecin, Wrocław, Zielona Góra, Głogów, Poznań i inne; grupa wystąpiła także podczas 16 Międzynarodowych Spotkań Artystycznych ‚Park Experyment’ w Zbąszyniu. 23 września miała miejsce premiera debiutanckiego albumu o nazwie Anomalia, który zawiera głównie autorski materiał.

Skład:

Patryk Mott – saksofon tenorowy
Marcin Łukasiewicz – gitara jazzowa, kompozycje
Marek Styk – gitara basowa
Marek Wesołowski – perkusja

Członkowie zespołu to osoby, które tworzą wiele składów, nie tylko jazzowych (Hierodula/Marcin Łukasiewicz Quartet, MATE, Yes4Jazz, Peace of Mind, Lazy Chill Afternoon, Just Another Jazz Quartet, Blue Dreaming Cat, Day After Day, Las Melinas) i mają za sobą liczne koncerty, jak i również warsztaty z doświadczonymi muzykami, zarówno z Polski, jak i ze świata.
(źródło: https://marcinlukasiewicz.wordpress.com/morte-plays/)

 

plakat MortePlays