Już 7 października 2012 r. w niedzielę zapraszamy Państwa na wyjątkowy koncert poświęcony twórczości Antoniego Dvořáka w wykonaniu Lubuskiego Kwartetu Filharmonii Zielonogórskiej, który odbędzie się w Zamku Piastowskim w Krośnie Odrzańskim. Początek koncertu o godzinie 17.00.

Kwartet istnieje od 2008 roku w składzie: Kamila Susłowicz – I skrzypce / koncertmistrz Filharmonii Zielonogórskiej/, Beata Gołemberska – II skrzypce, Piotr Łaskarzewski – altówka, Arkadiusz Szydło – wiolonczela /koncertmistrz grupy wiolonczel Filharmonii Zielonogórskiej/.

W programie koncertu najsłynniejszy utwór kameralny Antoniego Dvořáka Kwartet smyczkowy F-dur, tak zwany „Amerykański“ op. 96

Twórczość Antonína Dvořáka jest syntezą muzyki epok klasycyzmu i romantyzmu. Bogata zarówno ze względu na swoją liczebność, jak i na szerokie spektrum występujących w nim form – liczy niemal 120 opusów, z których większość stanowią wielkie dzieła orkiestrowe, wokalno-instrumentalne, muzyczno-dramatyczne oraz wiele utworów kameralnych (w tym właśnie Kwartet Amerykański napisany w 1983 r.).

Lubuski Kwartet Smyczkowy Filharmonii Zielonogórskiej miał przyjemność zaprezentować się w tym roku na Zamku Piastowskim podczas cyklu koncertów zorganizowanych w ramach tegorocznej „Nocy Muzeów”. Kwartet ma na swoim koncie wiele koncertów, m. in. w ramach Festiwalu Smyczkowego im. T. Wrońskiego „Mistrzowie polskiej wiolinistyki”, we Frankfurcie nad Odrą, w Pałacu Bruhla w Brodach, w zamku w Lubsku, w Pałacu Książęcym w Żaganiu czy Zielonogórskiej Palmiarni.

Od 2009 roku zespół  uświetnia  wieczory wspomnień w ramach spotkań “Zielonogórskie Zaduszki” organizowanych przez Muzeum Ziemi Lubuskiej. Lubuski Kwartet Filharmonii Zielonogórskiej miał zaszczyt uczestniczyć także w koncertach zagranicznych m.in. na zaproszenie Polskiej Ambasady w Mołdawii (Kiszyniów 2009 r.) oraz Polskiej Ambasady w Bośni i Hercegowinie (Sarajewo i Mostar 2011 r.). Obecnie trwają rozmowy z Ambasadą Polską w Katarze dotyczące realizacji koncertu, prezentującego polski repertuar katarskiej publiczności .

Na niedzielny koncert zaprasza Centrum Artystyczno – Kulturalne “Zamek” w Krośnie Odrzańskim.

Wstęp wolny!

ZAPRASZAMY!