Mamy niepowtarzalną okazję zaprosić Państwa na II LUBUSKIE ZADUSZKI JAZZOWE 2010, które odbędą się w piątek, 29 października 2010 r. o godz. 19.00 w Zamku Piastowskim w Krośnie Odrzańskim. Bohaterem tegorocznych Lubuskich Zaduszek Jazzowych będzie WŁODZIMIERZ NAHORNY, który wystąpi ze swoim fortepianowym triem, w skład którego wchodzi jedna z najlepszych sekcji rytmicznych w Polsce: Mariusz Bogdanowicz (kontrabas) i Piotr Biskupski (perkusja).  Wstęp na koncert  jest bezpłatny. Bilety do odbioru w Centrum Artystyczno – Kulturalnym  “Zamek” w Krośnie Odrzańskim, ul. Szkolna 1.

Organizatorem II Lubuskich Zaduszek Jazzowych 2010 jest Zielonogórskie Stowarzyszenie Jazzowe, Centrum Artystyczno – Kulturalne „ZAMEK” w Krośnie Odrzańskim,  Media Plus oraz Gubiński Dom Kultury. Sponsorem wydarzenia jest Gmina Krosno Odrzańskie, Powiat Krośnieński, Pensjonat Dychów, firma SCHIMMEL PIANOS,  BHE Dychów oraz AUTOSTODOŁA – K. TURCZYNIAK. Patronat medialny nad imprezą objęli: Radio Zachód, Gazeta Lubuska oraz Wiadomości Gubińskie.

Włodzimierz Nahorny jeden z najbardziej zasłużonych artystów w historii polskiego jazzu. Pianista, saksofonista, klarnecista i flecista jazzowy, kompozytor i aranżer, współpracownik najwybitniejszych artystów jazzowej sceny w Polsce: m.in. A.Trzaskowskiego, J.P.Wróblewskiego, A.Kurylewicza. Jest twórcą muzyki filmowej i teatralnej a także wielu przebojów pisanych dla polskich piosenkarzy. Wśród nich te najbardziej znane to choćby „Jej portret”, „Pytam zimowych gwiazd”, „Dobranoc snom”. W ostatnich latach bardzo aktywnie włączył się w nurt łączenia jazzu i muzyki klasycznej. W projektach poświęconych muzyce Szymanowskiego, Karłowicza czy Chopina połączył świat muzyki poważnej i jazzu tworząc nową wartość wykraczającą poza znane powszechnie stereotypy. To muzyka na wskroś współczesna, czerpiąca inspirację z wielu gatunków i  stylów. Muzyka Trio to również wspaniałe, niepowtarzalne, kompozycje leadera. Charakter muzyki, pomimo, że utrzymany w kanonie klasycznego tria jazzowego, nosi romantyczne i słowiańskie piętno. Jest to przekrój twórczości leadera. Znajdują się tu utwory pisane specjalnie na trio oraz instrumentalne wersje przebojów Włodzimierza Nahornego: „Czas rozpalić piec” czy słynny, uznany za najpiękniejszy polski temat  „Jej Portret” .


Piątek – 29 października 2010 r. – 19.00

Zamek Piastowski – Krosno Odrzańskie

Wstęp wolny !

Bezpłatne bilety do odbioru w CAK “Zamek” w Krośnie Odrzańskim, ul. Szkolna 1.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!