Zamek Piastowski to bez dwóch zdań kolebka muzyki poważnej w Krośnie Odrzańskim.

Kolejny raz zapraszamy Państwa na wspaniały koncert. Tym razem zawita do nas Bachus Classic Quintet. Utwory, które zaprezentują to m.in.: F. Schubert – Kwintet fortepianowy “Pstrąg”, op.114, Allegro vivace, Andante, Scherzo. Presto, Tema. Andantino, Finale. Allegro giusto.

Szczególnie istotny będzie utwór „Pstrąg”. Schubert skomponował utwór w którym jedna zapadająca w pamięć melodia przeistacza się prawie natychmiast w kolejną. Główny temat utworu przyjął z czasem nazwę tematu pstrąga, ponieważ opiera się na cyklu wariacji na temat pochodzący ze skomponowanej wcześniej pieśni Schuberta o tym samym tytule. Napisany na fortepian z kwartetem smyczkowym utwór emanuje liryczną intuicją kompozytora, rozciągając poetycką atmosferę melodii na całość kompozycji oraz kształtując klimat świeżości i radości życia znajdujący swą kulminację w finale utrzymanym w stylu tańców węgierskich.

O Zespole:

Bachus Classic Orchestra jest zielonogórską orkiestrą kameralną, mającą w swoim repertuarze bardzo duży wachlarz programowy, od muzyki baroku do utworów XX wieku. Zespół powstał w 2012 roku, z inicjatywy zielonogórskich młodych artystów pod przewodnictwem Krzysztof Orszulika, muzyka z Katowic. Bachus Classic Orchestra, oprócz muzyki klasycznej, bierze udział w niecodziennych przedsięwzięciach artystycznych, co pozwala jej być niezwykle atrakcyjną i cenioną. Znakomici artyści tworzący zespół, zarówno aranżują, jak i komponują utwory do swoich koncertów.

Wychodząc naprzeciw potrzebom, czołowi muzycy- soliści zielonogórskiej orkiestry kameralnej Bachus Classic Orchestra stworzyli mniejszy skład Bachus Classic Quintet, który posiada wszelkie walory orkiestry kameralnej, ale o zmniejszonym składzie, przez to pozwala to na realizowanie mniejszych przedsięwzięć kulturalnych.

Koncert odbędzie się 12 października 2013 roku w sali koncertowej Zamku Piastowskiego przy ul. Szkolnej 1 o godz. 17.00. Wstęp na koncert jest bezpłatny.

Więcej informacji  o zespole na: Facebook – Bachus Classic Orchestra – kliknij

DSC08770.s