21 maja 2010 r. został rozstrzygnięty konkurs dziennikarski, którego organizatorem było Centrum Artystyczno-Kulturalne „Zamek” w Krośnie Odrzańskim. W ramach konkursu zostały nadesłane prace zarówno przez uczennice Gimnazjum, jak i uczennice Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Krośnie Odrzańskim.

Jury w składzie: Marta Niemiro, Andrzej Winiszewski oraz Jacek Patalas najwyżej oceniło pracę Joanny Kamińskiej i Karoliny Bieleckiej – uczennic Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Krośnie Odrzańskim.

Laureatki I miejsca przygotowały materiał prasowy w formie wywiadu z Anną Pawłowską – emerytowaną nauczycielką i córką Ignacego Żurowskiego zamordowanego w Katyniu. II miejsce w konkursie zajęła Agnieszka Leszczyńska – uczennica gimnazjum (klasa III a), zaś III miejsce uzyskała Daria Paszczak – uczennica gimnazjum (klasa III f). Laureatka II miejsca przygotowała materiał prasowy w formie reportażu pt. „Magiczny Londyn za 1 złoty”. Laureatka III miejsca także sporządziła materiał prasowy w formie reportażu, którego tytuł brzmi „Małe czyny, znaczą tak wiele…”.Uzasadnienie werdyktu-kliknij

W związku z odwołaniem obchodów Dni Krosna Odrzańskiego, zaplanowanych na 10 i 11 lipca 2010 r. uroczyste wręczenie dyplomów laureatkom konkursu dziennikarskiego, odbędzie się podczas imprezy pn. “Piknik Zamkowy” w dniu 11 lipca 2010 r. Ponadto nastąpiła zmiana w przyznaniu nagrody laureatkom konkursu dziennikarskiego. Nagrodą za zdobycie I, II i III miejsca jest udział w wycieczce studyjnej po zielonogórskich mediach: stacji radiowej “Radio Zachód” oraz redakcji wydawniczej  “Gazeta Lubuska” w Zielonej Górze,  którą poprowadzi dziennikarz radiowy Andrzej Winiszewski.

W ramach konkursu dodatkowo zostały zorganizowane warsztaty dziennikarskie, które poprowadził dziennikarz Andrzej Winiszewski. Warsztaty dziennikarskie przyjęły formę zajęć teoretyczno-praktycznych i odbyły się 21 kwietnia 2010 r. na terenie Centrum Artystyczno – Kulturalnego “Zamek” w Krośnie Odrzańskim.

Prace laureatek znajdują się  w załącznikach:

Joanna Kamińska i Karolina Bielecka-wywiad

Agnieszka Leszczyńska – reportaż

Daria Paszczak – reportaż

Fotorelacja z wycieczki studyjnej po zielonogórskich mediach

z dnia 14 lipca 2010 r.