Burmistrz Krosna Odrzańskiego – Marek Cebula oraz Centrum Artystyczno – Kulturalne “Zamek” w Krośnie Odrzańskim zapraszają mieszkańców regionu,  a także wszystkich miłośników domowych win i nalewek owocowych do wzięcia udziału w warsztatach winiarskich oraz konkursie win i nalewek domowych w ramach obchodów DNI KROSNA ODRZAŃSKIEGO 2013.

Warsztaty winiarskie odbędą się 26 maja 2013 r. w sali koncertowej Zamku Piastowskiego w Krośnie Odrzańskim, które poprowadzi Przemysław Karwowski – znany zielonogórski winiarz, regionalista, współpracownik redakcji “Świat Win”.

Natomiast osoby zainteresowane udziałem w konkursie na najlepsze wino i nalewkę domową prosimy o zapoznanie się  z regulaminem konkursu, który jest dostępny poniżej w załączniku.

Regulamin – konkurs win i nalewek domowych

Formularz zgłoszeniowy do konkursu dostępny jest poniżej w załączniku. Zgłoszenia udziału w konkursie należy potwierdzić telefonicznie: 68 383 89 94 lub na adres e-mail: sekretariat@zamek.krosnoodrzanskie.pl do dnia 24 maja 2013 roku.  Do dnia 24 maja należy dostarczyć także wina i nalewki.

Formularz zgłoszeniowy – konkurs win i nalewek domowych

Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród nastąpi podczas imprezy Dni Krosna Odrzańskiego w dniu 26 maja 2013 roku ok. godziny 18.00 w sali koncertowej Zamku Piastowskiego w Krośnie Odrzańskim, ul. Szkolna 1. Zwycięzcy trzech pierwszych miejsc otrzymają nagrody. Ponadto, każdy z uczestników otrzyma z rąk członków komisji konkursowej upominki oraz dyplomy potwierdzające udział w/w konkursie.

Celem konkursu jest:

-umożliwienie zaprezentowania własnych wyrobów, podzielenia się doświadczeniem, wymienienia się przepisami i recepturami,

-propagowanie bogatej i szlachetnej kultury degustacji wina,

-zachęcenie do delektowania się bogactwem smaków i zapachów, odkrywania nowych doznań kulinarnych

-przybliżanie społeczeństwu zasad etykiety spożywania win.

Wszelkich informacji na temat konkursu można zasięgać w siedzibie Centrum Artystyczno – Kulturalnego “Zamek” w Krośnie Odrzańskim, ul. Szkolna 1, 66-600 Krosno Odrzańskie, tel. 68 383 89 94,e-mail: sekretariat@zamek.krosnoodrzanskie.pl.