Przyłącz się do walki z białaczką !

Uratuj życie Tomkowi !


W Krośnie Odrzańskim rusza akcja pn. “Dzień Dawcy dla Tomasza i Innych” pod hasłem „Wspólnie przeciw białaczce”, której głównym celem jest odnalezienie dawcy szpiku dla Tomasza Wiśniowskiego i innych chorych oczekujących na przeszczepienie.

Akcja odbędzie się 22 stycznia 2011 roku w Centrum Artystyczno-Kulturalnym „Zamek” przy ul. Szkolnej 1. Ruszamy  o godz. 11.00. Akcja potrwa sześć godzin.  Przychodząc możesz uratować życie nie tylko Tomkowi, ale i innym chorym na całym świecie.

Niestety, co drugi chory nie znajduje dawcy. Wynika to przede wszystkim z faktu, iż liczba dawców w Polsce jest wciąż nikła. Dlatego Ty nie bądź obojętny. Oni potrzebują twojej pomocy! Wyciągnij do nich pomocną dłoń i podaruj im szansę na drugie życie.

Dawcą może zostać każdy. Musisz być tylko zdrowy, ważyć minimum 50 kg i mieć 18-55 lat. Przychodząc, wypełniasz formularz rejestracyjny, a następnie zostanie pobrane od Ciebie jedynie 4ml krwi. Po zarejestrowaniu znajdziesz się w bazie DKMS Polska. Natomiast, Twoje anonimowe dane (wiek, płeć, wzrost, wyniki typowania) trafią do światowego rejestru dawców szpiku. Zawsze istnieje szansa, że ktoś z zarejestrowanych uratuje życie Tomkowi lub innej, chorej osobie.

W załączniku znajdą Państwo wiele cennych wskazówek na temat akcji  m.in. jak zostać potencjalnym dawcą ?  Wystarczy kliknąć na  załączony link – Jak zostać potencjalnym dawcą szpiku ?

Akcję organizuje Fundacja DKMS Polska, Centrum Artystyczno – Kulturalne “Zamek”, Nadodrzański Oddział Straży Granicznej przy współudziale Nowego Szpitala w Krośnie Odrzańskim.

Honorowy patronat nad akcją objął Burmistrz Krosna Odrzańskiego – Pan Marek Cebula.

Sponsorami akcji są: Kuźnia Smaku w Krośnie Odrzańskim oraz PKS Zielona Góra.

Patronat medialny nad przedsięwzięciem objęli: Telewizja ODRA, Gazeta Lubuska, Radio Zachód, TV Krośnieńskie Wydarzenia oraz Miesięcznik MOST.

***

Tomasz ma 40 lat. Interesuje się motoryzacją, sportem, jest fanem piłki nożnej, szczególnie kibicuje klubowi FC Barcelona. Chciałby razem z synem obejrzeć Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej w 2012 roku. Niestety w 2009 roku zdiagnozowano u niego ostrą białaczkę limfoblastyczną. Jako 2 miesięczne niemowlę został pozostawiony w jednej z jeleniogórskich kamienic. Dlatego nie zna swojej rodziny pochodzenia. Jedyną alternatywą ratowania życia Tomasza jest przeszczepienie od dawcy niespokrewnionego. Dlatego nadzieja w Państwu. Być może ktoś z Państwa ocali jego życie!

SERDECZNIE ZAPRASZAMY !