Z okazji Dnia Dziecka Centrum Artystyczno – Kulturalne “Zamek” w Krośnie Odrzańskim zaprosiło wszystkie maluchy wraz z rodzicami na wyjątkową imprezę.

Tegoroczny Dzień Dziecka odbył się 5-go czerwca, co okazało się „strzałem w dziesiątkę” – pogoda nam dopisała. Przyjemnie ciepło, prawie bezwietrznie i wreszcie bez deszczu – co ostatnio pozostawało tylko w sferze marzeń. Organizacja na najwyższym poziomie zapewniła wszystkim dobrą zabawę.

W tym dniu krośnieńska publiczność miała okazję przyjrzeć się licznym występom artystycznym dzieci z gminnych przedszkoli i szkół. Jako pierwszy wystąpił zespół Wędrowcy, działający przy Zespole Szkół Specjalnych. Wielką furorę wśród widzów zrobiły Roztańczone Promyczki – maluchy z Przedszkola nr 3. Na scenie zamkowej pojawili się także uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Radnicy ze swoim spektaklem pt. “Czerwony kapturek na wesoło”. Klub Prawie Teatralny ze Szkoły Podstawowej nr 2 zaprezentował spektakl pt. „Etiudy na wiersze Jana Brzechwy i Juliana Tuwima”. Szkoła Podstawowa nr 1 wystawiła „Kabaret Jedynki” oraz zaprosiła na scenę grupy taneczne i wokalne “Fire Girls” i “Hot Girls”.

Niewątpliwą atrakcją dnia był występ znanego klauna i komika – Jim’a Williams’a z Liquidmime – półfinalisty programu „Mam Talent”. Komik zrobił ogromne wrażenie na młodszych, jak i starszych widzach. Wszyscy z wielkim zaciekawieniem przyglądali się jego występom. Ujrzeliśmy staruszka tańczącego break-dance’a, kosmonautę startującego rakietą w kosmos.  Największy aplauz wśród widowni wzbudził biegacz – przekraczający metę. Na dziedzińcu zamkowym, aż huczało od śmiechu!

Ponadto, na dziedzińcu pojawił się specjalnie przygotowany na tę okazję – Zamkowy Kącik Zabaw.  Na sztalugach pojawiły się kolorowe prace, a wokół nich unosiły się wielkie bańki mydlane puszczane przez dzieci.

Nie zabrakło także kawiarenki Odrzańskiej Spółdzielni Socjalnej oraz kiermaszu prac wykonanych przez uczestników Powiatowego Ośrodka Wsparcia  „INTEGRACJA”.

W podziękowaniu za aktywny udział każda z dziecięcych grup otrzymała z rąk dyrektora CAK “Zamek” – Marty Niemiro i prowadzącej imprezę – Jolanty Pietrenko słodki upominek i dyplom.

W imieniu zespołu CAK „Zamek” pragniemy także złożyć serdeczne podziękowania wszystkim opiekunom za osobiste zaangażowanie i wszelką pomoc włożoną podczas przygotowania dziecięcych występów artystycznych.

Jako organizatorzy, cieszymy się, że Krośnianie i tym razem nas nie zawiedli  i tłumnie przybyli wraz z dziećmi  na  Zamek Piastowski.

To była niesamowita okazja, aby móc spędzić niedzielne popołudnie w miłej i rodzinnej atmosferze. Przy okazji pośmiać się i ujrzeć, jak zdolne mamy dzieci.                     

Atmosferę tego dnia w pełni oddają słowa pedagoga – Janusza Korczaka  “Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”. Rodzice i dziadkowie zgodnie przyznali, że widok uśmiechniętych i szczęśliwych dzieci sprawił im ogromną radość.

Zapraszamy  do obejrzenia fotorelacji z imprezy. Wystarczy kliknąć na załączony link:

Galeria – Imprezy 2011.