Do tej pory na Zamku Piastowskim , nie było jednoznacznej informacji świadczącej o tym, że w nim ma swoją siedzibę Centrum Artystyczno-Kulturalne „Zamek” – instytucja upowszechniająca kulturę w gminie i mieście Krosno Odrzańskie.

Jednak od kilku dni, dokładnie od 22 czerwca to się zmieniło. Po otrzymaniu zgody Lubuskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Zielonej Górze,  w części bramnej krośnieńskiego zamku, tuż nad wejściem, zawisła nowa tablica informacyjna. Pojawiła się również tabliczka mówiąca o istnieniu w zamku Punktu Informacji Turystycznej w Krośnie Odrzańskim.

To pierwsze, ale i nie ostatnie zmiany w wyglądzie krośnieńskiego centrum kultury i zarazem zamku. Niebawem zawiśnie w części bramnej baner informujący mieszkańców i turystów o aktualnych ekspozycjach i wystawach centrum. W planach jest otwarcie na zamkowym dziedzińcu stylizowanej kawiarenki, która umilałaby życie turystom zwiedzającym zabytek, a także służyła mieszkańcom jako miejsce spotkań z przyjaciółmi, cel rodzinnych niedzielnych spacerów czy niebanalne miejsce codziennego odpoczynku i relaksu.

Z kolei wnętrze krużganków już zmieniło się nie do poznania, a to za sprawą pojawiających się na ścianach herbów, ilustrujących historię zamku i regionu, ręcznie wykonanych przez Pana Jerzego Szymczaka – przewodnika i społecznego opiekuna zabytków. Dla zainteresowanych, którzy chcieliby zobaczyć dzieło Pana Jerzego Szymczaka, zapraszamy na Zamek Piastowski.