Kolejny rok minął, jesteśmy o rok starsi, o rok mądrzejsi oraz o rok bardziej doświadczeni. Tradycją w Krośnie Odrzańskim jest huczne pożegnanie starego roku, jak i powitanie nowego.

Nie inaczej było również teraz. Punktualnie o godz. 22:00, 31 grudnia 2011 roku na Placu 11 Pułku w Krośnie Odrzańskim rozpoczęła się Miejska Impreza Sylwestrowa.

Na scenie najnowsze muzyczne hity zaczął puszczać DJ Alex z Zielonej Góry – wtórował mu Radosław Sujak, instruktor ds. organizacji imprez Centrum Artystyczno-Kulturalnego „Zamek” w Krośnie Odrzańskim. Mieszkańcy zaczęli zbierać się na placu na około godzinę przed północą – wtedy też rozpoczęła się zabawa na całego.

Prócz polskich klasyków, można było również usłyszeć największe przeboje minionych lat: Modern Talking, Jennifer Lopez, Ryszard Rynkowski, Boys i wiele wiele innych. DJ-e zachowywali się tak, jakby doskonale wiedzieli o co w tym wszystkim chodzi i jak sprawić największą zabawę publice. W pewnym momencie pod sceną tańczyło prawie 200 osób.

Minutę przed północą głos zabrał Burmistrz Krosno Odrzańskiego – Marek Cebula. Przywitał mieszkańców i zasugerował, że jeżeli ktoś jeszcze czegoś w tym roku nie zrobił to została mu minuta. Następnie złożył noworoczne życzenia i wspólnie z mieszkańcami odliczał sekundy do Nowego Roku. O północy wybuchło istne szaleństwo – wszyscy składali sobie życzenia, a z głośników został puszczony kawałek zespołu Europe – The Final Countdown.

Kilka sekund później niebo rozświetliło się dziesiątkami fajerwerków. Profesjonalny pokaz przeprowadził Bogusław Zaraza. Całość świetlnego widowiska trwała około 10 minut.

Następnie Radosław Sujak zaproponował, aby rok 2012 rozpocząć latynosko. Shakira, Ricky Martin, Mojito – utwory tych wykonawców zagościły na Placu 11 Pułku przez najbliższe kilkanaście minut. Mieszkańcy bawili się dalej, a niesłabnąca grupa około 100 imprezowiczów została na „parkiecie” do samego końca.

Niestety wszystko musiało się kiedyś skończyć i po nieplanowanym „bisie” około godziny 2:00, DJ-e pożegnali mieszkańców. Tym, którzy chcieli się jeszcze bawić, będzie musiało wystarczyć zapewnienie, że za rok ponownie uczcimy sylwestra.

Zapraszamy  do obejrzenia fotorelacji z imprezy sylwestrowej. Wystarczy kliknąć na załączony link: Galeria – Imprezy 2011.

(fot. Adam Sobolewski)