Mamy niepowtarzalną okazję zaprosić Państwa na VII LUBUSKIE ZADUSZKI JAZZOWE, podczas których wystąpi Krzysztof Ścierański New Quartet.

Koncert odbędzie się w piątek, 6 listopada 2015 r. o godz. 19.00 w sali koncertowej Zamku Piastowskiego w Krośnie Odrzańskim.

UWAGA!

Bilety wstępu w cenie 20 zł (przedsprzedaż) dostępne już tylko w sklepach: Żabka (ul. Kościuszki) i Fresh Market (ul. Poznańska). Natomiast w CAK „Zamek” będą do nabycia bilety wstępu w cenie 25 zł w dniu koncertu – 6 listopada.

Organizatorem VII Lubuskich Zaduszek Jazzowych jest Zielonogórskie Stowarzyszenie Jazzowe – Green Town of Jazz oraz Media Plus. Partnerami wydarzenia są Centrum Artystyczno – Kulturalne „ZAMEK” w Krośnie Odrzańskim, Gubiński Dom Kultury, Zielonogórski Ośrodek Kultury oraz Powiat Krośnieński. Patronat medialny nad imprezą objęli: Radio Zachód, Gazeta Lubuska, Wiadomości Gubińskie.

O artyście:

Krzysztof Ścierański polski gitarzysta basowy i muzyk sesyjny. Basista jazz-rockowego zespołu Laboratorium, z którym nagrał 5 płyt i zagrał kilkaset koncertów, także za granicą, m.in. na festiwalach w Hiszpanii i w Indiach. W 1980 na zaproszenie Zbigniewa Namysłowskiego przystąpił do zespołu Air Condition. Na kilka dni przed ogłoszeniem stanu wojennego zagrał pierwszy koncert ze swoim nowym zespołem, String Connection Krzesimira Dębskiego. Po zawieszeniu działalności przez grupę, Ścierański zaczął realizację projektów autorskich. Koncertuje z Bernardem Maselim, Markiem Napiórkowskim i Markiem Raduli. Ma na koncie współpracę z artystami reprezentującymi różne gatunki muzyczne, jak Ewa Bem, Tomasz Stańko, Marek Grechuta, John Porter i inni.

Krzysztof Ścierański jest od dwudziestu lat najlepszym polskim basistą, co potwierdza doroczny ranking miesięcznika Jazz Forum. Króluje tam, w swojej kategorii, chyba od zawsze. Krzysztof Ścierański jest niekwestionowanym autorytetem dla wielu, nie tylko polskich, muzyków a zwłaszcza basistów. Techniki, które wprowadził w grze na basie elektrycznym, budzą podziw i inspirują do ćwiczeń i poszukiwań. Jako pierwszy w naszym kraju zaczął koncertować solo. Obecnie koncertuje ze swoim New Quartet w składzie Zbigniew Jakubek (piano), Michał Kobojek (saksofon) oraz Przemysław Kuczyński (perkusja).

zaduszki